Sprzęt komputerowy
Czytany poradnik
Konfiguracja routera Netia
0

Konfiguracja routera Netia

AUTOR:  Marzena Kuźma14 grudnia 2017

Internet daje bez wątpienia wiele możliwości. Można nie tylko prowadzić biznes, ale także na różne sposoby spędzać wolny czas. Wiele osób często jednak nawiedza ból głowy, gdy przychodzi do zmiany operatora dotychczasowego routera. Często wiąże się to także ze zmianą operatora sieci, który dostarczał Internet. Właściwe ustawienie może potrwać kilka chwil. Konfiguracja routera Netia rządzi się takimi samymi prawami. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku jest kilka modeli takich routerów.

Konfiguracja routera Netia – krok po kroku

Jako pierwszy model pojawi się Asmax 901R.  Pierwszy krok w konfiguracji tego routera Netia to włączenie przeglądarki internetowej. Dla tego modemu przewidziany jest specjalny kod: 192.168.1.254 – i ten oto kod należy wstukać w wyszukiwarkę. Wtedy powinien pojawić się ekran logowania. Hasło i login to jeden wyraz: admin. Po zalogowaniu na konto należy wybrać odpowiednią konfigurację, tym razem będzie to Advance Setup. Poniżej pojawi się tabela,  w której należy przy wybranej usłudze wcisnąć klawisz Edit. W następnym ekranie należy wcisnąć Next. Następnie na ekranie powinny pojawić się pola z nazwą użytkownika i hasłem. Tam wprowadza się swój własny login i hasło. Pojawi się kolejny ekran, na którym należy wcisnąć również Next, a następnie Save. Po kilku minutach można cieszyć się poprawną konfiguracją routera Netia. Podobnie należy postępować w przypadku modemu Asmax 1004G.

Kolejny model pochodzi z serii Pirelli DRG A125G. Podobnie jak w Asmax, najpierw należy włączyć przeglądarkę internetową. Kod wprowadzany w pasek przeglądarki jest również taki sam. Hasło i login jednak się różnią: w oba pola należy wpisać User. Po zalogowaniu w menu należy wybrać połączenie sieciowe. Kolejny ekran oznacza konieczność wyboru typu połączenia. Konfiguracja routera Netia Pirelli w kolejnym kroku również przypomina poprzednie modele. W polach autoryzacji PPP należy wpisać własny login i hasło użytkownika, a następnie kliknąć przycisk zastosuj. Wystarczy kilka minut, aby konfiguracja routera Netia się powiodła.

Kolejny router Netia to model Pirelli A4000G. Pierwsze elementy konfiguracji przebiegają tak samo, jak w przypadku Asmax. Jedynie po wpisaniu własnego i unikalnego loginu i hasła, dwukrotnie należy wcisnąć next, a następnie save/apply. Po kilku minutach router nadawać już będzie odpowiedni sygnał.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze