Konfiguracja poczty Onet

Kupno nowego telefonu to oczywiście przyjemność. Można pochwalić się najnowszym modelem, mieć dużo lepsze funkcje w zasięgu reki i robić zdjęcia prawie jak z lustrzanki. Zalet jest bardzo wiele. Są też jednak czynności, które nie koniecznie mogą być kłopotliwe, co uciążliwe. Ponowne ściąganie aplikacji, nowe kontakty, wprowadzanie ustawień i konfiguracji. Zwłaszcza jeśli chodzi o pocztę. Aby otrzymywać powiadomienia konfiguracja poczty jest konieczna.

Taki mechanizm można przedstawić na przykładzie Onet. Jest to jedna z najpopularniejszych i najchętniej zakładanych poczt na telefonach komórkowych.

Konfiguracja poczty Onet

W zależności od tego, na jaki telefon zdecydował się użytkownik, cały system operacyjny może się różnić. Większość modeli obsługiwana jest przez system Android. Jednak użytkownicy iPhonów korzystają z systemu iOS. Dla każdego z nich proces konfiguracji poczty Onet będzie wyglądał nieco inaczej.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Wystarczy kierować się wskazówkami, a cała konfiguracja poczty Onet przebiegnie bez zarzutów. Pierwszym systemem będzie Android. Znajdziemy go na większości urządzeń oprócz oczywiście tych z jabłuszkiem.

Konfiguracja poczty Onet – Android

W menu ustawień należy znaleźć ikonkę Aplikacje, a następnie aplikacje e-mail. Kolejnym krokiem będzie wpisanie swoich prywatnych danych w menu logowania. Po tym należy wcisnąć przycisk Konfiguracja ręczna. Trzecim krokiem do konfiguracji poczty Onet będzie wybranie typu konta. Użytkownik musi wybrać IMAP. 4 krok polegać będzie na wpisaniu ustawień serwera poczty przychodzącej. Kolejno należy podać:

  • nazwę użytkownika,
  • hasło logowania,
  • serwer, w przypadku imap to: imap.poczta.onet.pl,
  • typ zabezpieczeń,
  • port.

Skoro była już poczta przychodząca, teraz czas na wychodzącą. Jedyną różnicą będzie wpisanie serwera: smpt.poczta.onet.pl.

Tak wprowadzone dane gwarantują, że konfiguracja poczty Onet przebiegnie pomyślnie.

Konfiguracja poczty Onet – iOS

Użytkownicy iPhona muszą najpierw wejść w menu ustawień i wybrać „Poczta, kontakty, inne”. Kolejny krok to kliknięcie „Dodaj konto”. Pojawi się okno z dostępnymi pocztami. Na samym dole należy kliknąć Inne i Dodaj konto mai. Następny etap to wpisywanie niezbędnych informacji, czyli nazwa użytkownika, adres e-mail, hasło i opis. W kolejnym kroku, konfiguracja poczty Onet będzie potrzebowała danych serwera poczty przychodzącej i wychodzącej. Nazwy tych serwerów są takie same, jak w przypadku Androida. Następnie wystarczy kliknąć Zachowaj, a poczta Onet jest już skonfigurowana.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here