Czytany poradnik
Komunia z pompą [Antyrady]
0

Komunia z pompą [Antyrady]

AUTOR:  Agnieszka Szarak25 maja 2018

Zbliża się komunia Twojego dziecka i z pewnością zależy Ci, aby ten dzień był dla niego niezapomniany. Przy okazji musisz dobrze zaprezentować się przed rodziną, która z pewnością weźmie Cię na języki, jeżeli coś będzie nie tak… radzimy, jak się przygotować!

Strój i fryzura

Czy to chłopiec, czy dziewczynka idą do komunii, wygląd jest najistotniejszą sprawą! Dziecko musi prezentować się godnie, w końcu pierwsza komunia zdarza się tylko raz w życiu, a jeżeli nie ma wymogu alb, to jest to dla Ciebie świetne pole do popisu. Synowi zafunduj najdroższy i najlepszy garnitur. Może zdecydujesz się na jakiś oryginalny kolor? Dzięki temu Twoja pociecha będzie się wyróżniać na tym tle bieli, czerni oraz szarości. Z pewnością kamerzysta będzie też wtedy zwracał uwagę tylko na niego. Nie wahaj się więc i podążaj za trendami! Tego roku szczególnym wzięciem cieszą się zielone, czerwone i błękitne garnitury. Syn z pewnością będzie wyglądać szałowo.

A jeżeli musisz pomóc przygotować się swojej córce? Tutaj pojawia się problem związany z gamą kolorystyczną, bo większość sukienek jest zwyczajnie biała. Warto więc wybrać taką, która w jakikolwiek sposób będzie rzucać się w oczy. Wówczas Twoje dziecko nie zginie gdzieś pośród morza bieli. Postaw więc na kroje, przywodzące na myśl bezę. Albo takie, które mają kolorowe elementy, np. kwiaty. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć czegoś takiego, zawsze możesz wyróżnić pociechę cudowną fryzurą. Im wyższy kok, tym lepiej. Będzie widzieć córkę z każdego miejsca w kościele!

Idealna komunia – impreza po uroczystości

Komunia, a potem impreza… Tutaj nie możesz oszczędzać. Co powie rodzina po zjedzeniu chudego rosołku, spalonego kotleta i suchego kawałka sernika? Pokaż im, że masz gest! Wynajmij jakąś knajpkę z dobrym cateringiem i nie zapomnij o atrakcjach dla dzieci i dorosłych. Dobrym pomysłem będzie przejażdżka na kucyku, quady albo załatwienie dmuchanego zamku. Impreza nabierze wówczas tempa i pożądanej pompy. Z kolei dla dorosłych warto wynająć symulator rodeo, czyli wierzgającego byka. Niech wszyscy widzą, że Cię stać! W dodatku pokażesz w ten sposób, że dobrych pomysłów nigdy Ci nie brak.

Zawsze możesz też urządzić specjalną loterię z nagrodami. Wygraną może być, co tylko zechcesz, ale im droższa nagroda, tym lepiej. Jeżeli ogłosisz taką akcję długo przed komunią, członkowie rodziny sprezentują Twojemu dziecku droższe podarki. Będą w końcu chcieli wkupić się w Twoje łaski i tłumnie przybędą na ten ważny dzień.

Niebanalne kreacje rodziców

Dziecko wystrojone, dmuchany zamek stoi, a na wierzgającym byku wiszą już teściowie. Teraz musisz zadbać o wygląd swój oraz swojej drugiej połówki. Z pewnością mnóstwo pieniędzy poszło już na wszystkie atrakcje i kreacje dla dzieciaka, ale Wy jako rodzice nie możecie wyglądać gorzej. Idźcie więc do sklepu i kupcie sobie najdroższe suknie, koszule czy garsonki. Pamiętajcie tylko o nieodrywaniu metek! gdy komunia dobiegnie końca, po prostu zwrócicie ubrania do sklepu. Chyba że dziecko zbierze pokaźną sumkę od krewnych. Wtedy to ono sfinansuje Wam nieziemskie kreacje.

Niniejszy poradnik ma charakter humorystyczny i należy do cyklu Antyrady, w którym co tydzień przedstawiamy porady dający efekt odwrotny do zamierzonego ?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze