Sprzęt komputerowy
Czytany poradnik
Komputer działa i nagle się wyłącza – co zrobić?
0

Komputer działa i nagle się wyłącza – co zrobić?

AUTOR:  Aleksander Nowakowski11 czerwca 2017

Często możemy spotkać się z takim pytaniem na różnego rodzaju forach internetowych. Jednak czym to jest w rzeczywistości spowodowane? Najczęstszą przyczyną tego zjawiska jest przegrzewanie się komputera, którym, aby zapobiec spaleniu, najnormalniej w świecie się wyłącza. W tym przypadku wcale nie trzeba dokupywać nowych wiatraczków, bądź innego systemu chłodzenia.

Przegrzewanie jest prawdopodobnie spowodowane kurzem, który osadził się na podzespołach. W tym momencie, aby naprawić usterkę wystarczy rozebrać nasz komputer i przeczyścić go sprężonym powietrzem. Najważniejszym elementem jest procesor, komputer wyłącza się prawdopodobnie, dlatego, że to właśnie z nim występuje problem. Właśnie z tego powodu należy zacząć czyszczenie właśnie od niego.

Pod wiatrakiem znajduje się procesor jednak nie musimy go zdejmować, wystarczy przedmuchać sprężonym powietrzem wentylator chłodzący procesor. Oczywiście wskazane jest wyczyścić cały komputer, nie tylko procesor. Przyczyn, dlaczego nasz komputer samoistnie się wyłączy może być wiele (uszkodzona pamięć, przegrzany procesor, uszkodzona płyta główna, wadliwa praca zasilacza itd.). Zdiagnozowanie może zająć trochę czasu. Warto jednak samemu wykonać najprostszą czynność, usuwając kurz z wewnątrz komputera.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze