Zdrowie
Czytany poradnik
Kłujący ból brzucha – co zrobić ?
0

Kłujący ból brzucha – co zrobić ?

AUTOR:  Klaudia Ozimek20 sierpnia 2018

Kłujący ból brzucha może zepsuć nam dzień. Może on pojawia się przy niestrawnościach, w czasie choroby, warto więc wiedzieć, jak sobie radzić przy kłującym bólu brzucha. Podajemy więc najlepsze sposoby na radzenie sobie z bólem brzucha.

Kłujący ból brzucha – napar z mięty

Na kłujący ból brzucha pomóc może napar z mięty. Najlepiej używać świeżej mięty, jednak napar z suszonych liści również może okazać się pomocny. Napar z mięty poprawia pracę układu trawiennego, dzięki czemu toksyny i zanieczyszczenia szybciej zostaną wydalone z organizmu. A dzięki temu kłujący ból brzucha zniknie. Warto używać tego sposobu na inne dolegliwości układu trawiennego, na przykład przy biegunkach oraz grupie żołądkowej.

Kłujący ból brzucha – termofor

Kłujący ból brzucha często pojawia się przez skurcze wewnętrzne. Może pojawiać się na przykład podczas okresu, kiedy macica zaczyna kurczyć się i rozkurczać, by móc się oczyszczać. Jeśli kłujący ból brzucha jest spowodowany skurczami, to warto sięgnąć po termofor. Nic tak nie działa na skurcze mięśni, jak ciepło. Do termoforu najlepiej nalać ciepłą wodę i przykładać go do brzucha. Ulga pojawi się już po kilku minutach. Pamiętaj jednak, że gdy decydujesz się na używanie termoforu podczas miesiączki, musisz zachować ostrożność, ponieważ wysoka temperatura może rozrzedzić krew i zwiększyć obfitość krwawienia.

Kłujący ból brzucha – kiedy udaj się do lekarza

Jeśli kłujący ból brzucha nie mija po kilku dniach, to najlepiej udać się na konsultację do lekarza. Specjalista wykona i zleci wszystkie odpowiednie badania, które wykażą, co jest nie tak i jaka jest przyczyna tak długotrwałego bólu brzucha. Kłujący ból brzucha może okazać się jedynie niestrawnością, jednak może to być również objaw poważnej choroby układu pokarmowego. Dlatego, jeśli ból nie mija mimo zastosowania powyższych sposobów, to warto udać się do lekarza, by wyeliminować prawdopodobieństwo groźnych chorób, które zagrażać może nawet naszemu życiu. Nie zwlekaj więc i zatroszcz się o swojej zdrowie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze