Technologie
Czytany poradnik
Klient poczty – co to jest?
0

Klient poczty – co to jest?

AUTOR:  Alicja Hudzik8 sierpnia 2018

W obliczu coraz większej ilości adresów e-mail, z których korzystamy, nie tylko służbowo, ale i prywatnie, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest program do obsługi wielu kont pocztowych. Klient poczty – co to takiego? Jakie są najlepsze programy do elektronicznej poczty? Zapraszamy do lektury!

Klient poczty – co to jest?

Masz coraz więcej kont pocztowych i chciałbyś je nadzorować i zarządzać z nimi szybko i wygodnie z poziomu jednego programu? Zainwestuj w narzędzie – Klient Poczty! Co to takiego? To program poczty elektronicznej, dzięki któremu możesz odbierać i wysyłać e-maile z wielu różnych kont, których jesteś właścicielem! Oprogramowanie to łączy się z serwerem poczty elektronicznej, korzystając z protokołów POP3 lub IMAP. Klient poczty elektronicznej może zostać zainstalowany w systemie operacyjnym Windows, Linux, MacOS, w formie aplikacji mobilnej lub działać bez instalowania, jako program poczty online.

Najlepsze programy do obsługi poczty e-mail

Spośród najlepszych programów do obsługi poczty e-mail, warto wymienić m.in. Thunderbird (produkt Mozilli – zupełnie darmowy!), BlueMail (aplikacja mobilna na telefon), The Bat (komercyjny program zawierający wtyczki antywirusowe i bardzo silne filtry antyspamowe) oraz DreamMail (darmowy, wielofunkcyjny, a przy tym bardzo intuicyjny program). Z klientów poczty obsługujących system Linux popularne są: Balsa, Claws Mail, Elm, Elmo, Evolution, KMail, Mutt, Opera Mail oraz SquirrelMail, natomiast na macOS działają takie programy, jak Apple Mail, Columba, Eudora, Gnus, Outlook Express, Thunderbird, Pine oraz SeaMonkey. Niektóre z klientów poczty e-mail działają również na palmtopach.

Klient – poczty – co to znaczy kanał RSS?

Kanał RSS (z angielskiego RDF Site Summary lub Really Simple Syndication) to określenie na format danych – są to nagłówki wiadomości i nowości, które można przeglądać w Internecie. Aby korzystać z kanału RSS, należy posiadać odpowiedni program – tzw. czytnik kanałów. Jak to się ma do programu – klienta Twojej poczty e-mail? Obsługa kanałów RSS daje możliwości rozbudowania Twojej skrzynki pocztowej tak, byś mógł przeglądać także treści przesyłane za pomocą kanałów informacyjnych. Dzięki temu w obrębie jednego okna i panelu możesz przeglądać interesujące Cię nowości, nagłówki, tytuły najnowszych artykułów prasowych i informacje, bez uruchamiania wyszukiwarki Google!  

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze