Relacje
Czytany poradnik
Kiedy współżycie boli – porady seksualne
1

Kiedy współżycie boli – porady seksualne

AUTOR:  Agnieszka Szarak13 lipca 2018

Seks jest jedną z największych przyjemności, która utrwala związek i pozwala na całkowity relaks. Gdy współżycie boli, to znak dla Ciebie, że coś jest nie tak. Dowiedz się co i zaradź tej przypadłości.

Dyspareunia

To hasło brzmi tajemniczo, ale fachowo oznacza niemożność uprawiania seksu przez odczuwanie bólu w czasie stosunku. Dyskomfort może pojawić się w każdym momencie od rozpoczęcia życia seksualnego, ale najczęściej ma swoje początki już po pierwszym razie, który dla kobiety jest bardzo trudnym przeżyciem. Wszystkie sceny z filmów czy opisy w książkach, w których dwoje kochanków rzuca się na siebie i oddaje niebotycznym rozkoszom już za pierwszym razem są mitem.

Wszystko przez strach przed bólem w trakcie stosunku, co prowadzi do suchości pochwy. A penetracja, gdy pochwa jest sucha jest bolesna i z czasem może być jeszcze gorzej.

Innym powodem, dla którego współżycie boli mogą być choroby, ale nie tylko układu rozrodczego. Mogą to być też dolegliwości układu moczowego, traumatyczne przeżycia czy burzliwa relacja z partnerem. Wiele pań skarży się również na ból po menopauzie.

Co robić, gdy współżycie boli?

Z boleścią w trakcie odbywania stosunku seksualnego da się walczyć. Nigdy nie ma bowiem sytuacji bez wyjścia. Jeżeli Twój główny problem to suchość pochwy, sięgnij po środki nawilżające dostępne w aptece. Najbardziej popularne są globulki, a jeśli one Ci nie pomogą, udaj się do lekarza specjalisty.

Jeżeli jednak nie potrafisz zdefiniować, co tak naprawdę Ci dolega, nie zwlekaj ani chwili. Idź do ginekologa, który pomoże Ci określić przyczynę Twoich dolegliwości i dobierze odpowiednie leczenie, które przywróci Ci przyjemność. Najpewniej dostaniesz leki, ale może też się zdarzyć, że konieczny będzie zabieg jednak jest to jedna z ostateczności. W przypadku, gdy Twój problem ma podłoże psychologiczne, niezbędne będą sesje u psychologa, seksuologa bądź terapeuty. Leczenie będzie długotrwałe, ale z pewnością przyniesie pożądane efekty.

Pamiętaj, to nienormalne, że współżycie boli, dlatego walcz z tym dla siebie oraz swojego związku.

Sprawdź także poradnik jak poprawić smak spermy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
1Komentarze
  • kaninka
    28 lipca 2018 at 16:44

    mnie bolało jak cierpiałam na atrofię (zanik błony śluzowej pochwy) u mnie to zapewne przez menopauzę wszystko się stało. Ale bardzo fajnie pomógł mi hydrovag i to dzieki niemu problem suchej pochwy zniknął i od razu lepiej kocha mi się z moim facetem.