Dom
Czytany poradnik
Kiedy sadzić truskawki?
0

Kiedy sadzić truskawki?

Kiedy sadzić truskawki w ogródku? Jakie wyróżniamy rodzaje sadzonek? Którą odmianę można hodować na balkonie? Zapraszamy do lektury!

Kiedy sadzić truskawki? Jakie odmiany truskawek wybrać, gdy nie mamy doświadczenia?

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z ogrodnictwem, należy wybrać takie odmiany truskawek, które są odporne na choroby oraz mróz. Warto poczytać o chorobach truskawek, takich jak mączniak, czerwona zgnilizna korzeni, czy szara pleśń. Zainfekowaniu może ulec każdy z elementów rośliny, warto więc zawczasu rozpoznać jej zły stan zdrowia! Truskawki zaczynami sadzić latem lub jesienią (najpóźniej do połowy września).

Kiedy sadzić truskawki w ogródku?

Uprawa truskawek polowych jest możliwa przez cały sezon, ale ich porę sadzenia należy dostosować do typu sadzonki. Zielone sadzonki truskawek należy je sadzić jesienią, aby zdążyły wykształcić system korzeniowy i przetrwały okresy przymrozków. Sadzonki w doniczkach można przenieść na wybrane stanowisko latem, ale w obu tych przypadkach zbiór owoców jest możliwy dopiero w kolejnym sezonie.

Kiedy sadzić truskawki frigo? To sadzonki, które są pobierane na przełomie listopada i grudnia i muszą być przechowywane w chłodniach. Można je sadzić wiosną, a zbiór owoców jest możliwy jeszcze w tym samym roku.

Które odmiany truskawek nadają się do hodowli domowej?

Truskawki, które nadają się nie tylko do zasadzenia na ogródku, ale i w domowych warunkach lub na balkonie to odmiana pnąca, o długich, zwisających pędach. Ten rodzaj truskawki owocuje nieprzerwanie od wiosny do jesieni i jest bardzo atrakcyjną ozdobą na tarasie lub balkonie. Aby mieć ciągłe zbiory owoców, warto zasadzić obok siebie wczesne i późne odmiany truskawek. Owoce te często są sprzedawane już w gotowych donicach wiszących oraz z ziemią przystosowaną specjalnie do ich hodowli.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze