Edukacja
Czytany poradnik
Język angielski w dobie internetu – postaw na nowoczesną naukę
0

Język angielski w dobie internetu – postaw na nowoczesną naukę

AUTOR:  Porady.org16 listopada 2020

Internet – jeden z najważniejszych wynalazków ostatnich dekad. To rozwiązanie, które zmieniło życie setek milionów ludzi na całym świecie, a ponadto zrewolucjonizowało wiele dziedzin życia codziennego. Jedną z nich jest nauka języków – w dobie internetu możliwości zdobywania wiedzy jest o wiele więcej. Skąd bierze się tak duża popularność angielskiego w internecie? W jaki sposób może on ułatwić naukę?

Popularność angielskiego – skąd się bierze?

Angielski to jeden z najpopularniejszych języków – na całym świecie posługuje się nim blisko 360 milionów ludzi. To również najpowszechniejsza forma komunikacji w internecie. Dlaczego tak jest?

By się tego dowiedzieć, trzeba cofnąć się do XVI wieku i czasów potęgi Imperium Brytyjskiego. W tamtym czasie sprawowało ono władzę w wielu częściach świata – oznaczało to nie tylko zwierzchnictwo polityczne i gospodarcze, ale także językowe. Tam, gdzie obecni byli Brytyjczycy, angielski stawał się drugim językiem.

W XX wieku do popularyzacji angielskiego przyczynił się przemysł rozrywkowy. Mekką filmowego świata stało się amerykańskie Hollywood, a największe gwiazdy muzyki – Elvis Presley, The Beatles, Madonna czy Michael Jackson – wszyscy posługiwali się językiem angielskim. Tym samym stał się on dominujący także w kulturze.

Angielski językiem internetu

Ten status języka angielskiego utrwalił się jeszcze wraz z rozwojem internetu. Dziś obecność w sieci bez kontaktu z tym językiem jest niemalże niemożliwa. Internet zbliża ludzi i umożliwia kontakt niezależnie od odległości. To nieskrępowana wymiana informacji i możliwość porozumiewania się w dowolny sposób. Dodatkowo świat popkultury i rozrywki jest zdominowany przez język angielski. Do tego dochodzi niezliczona ilość materiałów, artykułów, książek i wiadomości. Angielski stał się również językiem nauki oraz światowego biznesu.

Nauka angielskiego przez internet? To możliwe

Internet oferuje wiele różnych metod nauki języka – od zdalnych korepetycji, przez edukacyjne filmiki aż po multimedialne ćwiczenia. Możliwości zdobywania wiedzy nie brakuje. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest nauka za pośrednictwem telefonu. Opcją godną uwagi jest mobilny kurs dostępny w aplikacji Babbel – to metoda umożliwiająca naukę na każdym poziomie. Materiały stworzone na podstawie wiedzy ekspertów pozwalają dostosować przebieg lekcji do umiejętności. Kurs pozwala rozwinąć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną – wszystko dzięki oferowanej praktyce wymowy i codziennej komunikacji. Pobierz aplikację Babbel i ucz się, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze