Czytany poradnik
Jesteś piwoszem? Sprawdź, jak inaczej można wykorzystać złoty napój!
0

Jesteś piwoszem? Sprawdź, jak inaczej można wykorzystać złoty napój!

AUTOR:  Alicja Hudzik26 kwietnia 2019

Piwo to bardzo wielofunkcyjny napój. Poza kuchnią można wykorzystać je również do czyszczenia drobnych przedmiotów oraz w celach kosmetycznych. Poznajcie najlepsze nietypowe sposoby wykorzystania piwa!

Nietypowe sposoby wykorzystania piwa

#1 Maseczka na twarz lub włosy

Nietypowe sposoby wykorzystania piwa bazują na właściwościach tego złotego napoju. Jedną z nich jest korzystny wpływ na wygląd skóry i włosów. Aby poprawić kondycję włosów i nadać im więcej blasku, można rozcieńczyć piwo z wodą i umyć nim głowę. Zawarte w piwie antyoksydanty mogą przywrócić zdrowy wygląd także skórze twarzy.

Oto przepis na leczniczą maseczkę z piwa:

  • Łyżka piwa
  • Białko jajka
  • Kilka kropel olejku migdałowego

Mieszankę należy nałożyć na twarz i spłukać po upływie 10 minut.

#2 Marynata do mięs

Piwo może być stosowane jako marynata do mięs. Wystarczy zanurzyć mięso na 2 lub 3 godziny w piwie, by było miękkie, soczyste i aromatyczne.  W ten sposób można marynować między innymi wieprzowinę.

#3 Czyszczenie biżuterii i mebli

Jednym z nietypowych sposobów na wykorzystanie piwa jest czyszczenie nim… biżuterii oraz mebli. Piwo może pomóc w wypolerowaniu srebra lub złota, można nim także czyścić srebrne sztućce. Piwo pomaga wyczyścić przedmioty z miedzi lub cyny i dobrze nadaje się do czyszczenia drewnianych mebli. Wystarczy nasączyć piwem szmatkę i przetrzeć nią meble, by je wypolerować.

#4 Lek na przeziębienie

Piwo może pomóc w walce z przeziębieniem i grypą. Aby przygotować aromatyczne grzane piwo, wystarczy zmieszać ze sobą i podgrzać na małym ogniu:

  • Ulubione piwo
  • Goździki
  • Cynamon
  • Miód
  • Imbir

#5 Pułapka na szkodniki

Piwo można wykorzystać także jako pułapkę na… ślimaki i myszy. W tym celu należy wykopać w ziemi dołek i włożyć do środka pojemnik z posłodzonym piwem.

#6 Nietypowe sposoby wykorzystania piwa – peeling

Piwo może posłużyć jako tani peeling do stóp. Aby zmiękczyć zgrubiały naskórek, wystarczy zmieszać je z letnią wodą i moczyć w nim stopy przez około 15 minut. Następnie należy usunąć naskórek z użyciem pumeksu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze