Czytany poradnik
Jesteś miłośnikiem gotowania? Zakochasz się w tych gadżetach!
0

Jesteś miłośnikiem gotowania? Zakochasz się w tych gadżetach!

AUTOR:  Alicja Hudzik20 kwietnia 2019

Szukasz inspirujących pomysłów do domu lub mieszkania? Przedstawiamy gadżety do kuchni, dzięki którym gotowanie będzie jeszcze bardziej przyjemne!

Modne i praktyczne gadżety do kuchni, obok których nie przejdziesz obojętnie

#1 Separator jajek

Separator do jajek to narzędzie służące do oddzielania białka od żółtka. Podczas wbijania jajka do naczynia z użyciem separatora, żółtko zostaje na rozdzielaczu, a białko spływa do naczynia.

#2 Zaparzacz do herbaty

Zaparzacz do herbaty umożliwia zaparzenie liściastej herbaty, bez fusów pozostających w kubku czy filiżance. Narzędzie unosi się na herbacie, dzięki czemu łatwo można go wyjąć z filiżanki przed podaniem napoju.

#3 Minutnik

Wskaźnik do gotowania jajek to niezbędny gadżet kuchenny każdego miłośnika sztuki kulinarnej. Minutnik należy włożyć go do garnka, w którym gotują się jajka. Zmiany koloru wskaźnika sygnalizują stopień ugotowania jajka.

#4 Narzędzie do nadziewania szaszłyków

Pudełka do nadziewania szaszłyków pozwalają w szybki sposób przygotować szaszłyki. Można je wykorzystać do przygotowania cateringu na imprezę lub grilla. Wystarczy ułożyć kawałki mięsa i warzyw w specjalnym pojemniczku, a następnie złożyć je i wbić wykałaczkę.

#5 Silikonowy durszlak do umywalki

Silikonowy durszlak na zlewozmywak to bardzo praktyczny gadżet. Silikon wytrzymuje temperatury od -40°C do nawet + 260°C, materiał ten zapobiega przywieraniu potraw i nie wchłania zapachów. Większość durszlaków ma regulowane wysięgniki, dzięki czemu można je dopasować do dowolnego zlewozmywaka. Gdy nie używamy narzędzia, można je złożyć i przechowywać w kuchennej szafce lub szufladzie.

Ekologiczne gadżety do kuchni

Ekologiczne gadżety do kuchni to obowiązkowe wyposażenie domu przyjaznego dla naturalnego środowiska. Gadżety, w które warto wyposażyć kuchnię, to:

  • Filtry na wodę – można je montować w dzbankach lub bezpośrednio przy kranach
  • Kolorowe pojemniki na śmieci – dzięki różnokolorowym pojemnikom segregowanie śmieci jest bajecznie proste
  • Ekologiczne pudełka na żywność – ekologiczne pudełka można wykorzystać do przechowywania i transportowania śniadania oraz lunchu do pracy. W zestawie z pojemnikiem często są także sztućce wykonane z włókna bambusowego
  • Kubki z bambusa – w tych ekologicznych naczyniach można pić także ciepłe napoje, np. kawę
  • Zgniatacz puszek – to przydatny gadżet, który pozwala ograniczyć ilość śmieci. Dzięki urządzeniu można zgnieść aluminiowe puszki. Zgniatacz można powiesić na ścianie, by nie zajmował dużo miejsca w domu lub mieszkaniu
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze