Dom
Czytany poradnik
Jakim klejem przykleić roletę?
0

Jakim klejem przykleić roletę?

AUTOR:  Tomasz Gubała14 lipca 2018

Chcesz mieć trochę więcej prywatności w swoim domu lub mieszkaniu, kupiłeś lub kupiłaś roletę do okna, ale nie wiesz jak ją przykleić? W tym poradniku pokażemy Ci jak przykleić roletę wolnowiszącą do okna.

Roleta wolnowisząca wykonana z materiału pełni kilka istotnych funkcji, a przy tym jest relatywnie tania (i znacznie tańsza niż rolety na wymiary, czy też rolety zewnętrzne. Montując w domu lub w mieszkaniu na oknie roletę zyskamy więcej prywatności, a także spokojniejszy sen (zwłaszcza po długiej imprezie).

W tym poradniku dowiesz się jak trwale i bezinwazyjnie przymocować roletę do okna oraz znajdziesz przestaniesz zadawać sobie pytanie: „Dlaczego roleta odpada od okna?”.

Jak zamontować roletę bezinwazyjnie?

Nierzadko zdarza się, że roletę do okna montujemy już po zakupie lub remoncie mieszkania. W tej sytuacji mamy też dwa wyjścia: zrobić to inwazyjnie lub bezinwazyjnie. Czym się od siebie różnią te metody?

Montaż inwazyjny wymaga ingerencji w strukturę okna oraz w tzw. listę przyszybową oraz ramę okienną. Aby taki montaż był skuteczny należy zazwyczaj zrobić dziury w ramie okna, a następnie przykręcić wkręty, które będą utrzymywać roletę. Jest to rozwiązanie trwałe, jednak wymaga zazwyczaj zamówienia specjalisty oraz tak jak zostało wspomniane, wiążę się z ingerencję w strukturę lub powierzchnię montażową.

A montaż bezinwazyjny? To np. wykorzystanie uchwytów, haczyków lub kleju do przytrzymania rolety na ramie okna. Zaletą montażu bezinwazyjnego jest łatwa instalacja oraz deinstalacja rolet bez uszkodzeń struktury okna. Montaż bezinwazyjny możemy wykonać za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej. Aby montaż bezinwazyjny był skuteczny i trwały warto skorzystać z belek nośnych w celu zwiększenia powierzchni klejącej dla rolety.

Jaki klej lub taśma dwustronna do rolet?

Najprostsza i bardzo skuteczna będzie taśma dwustronna piankowa, która łatwo dostosuje się do wszelkich nierówności na oknie. Jej wykorzystanie pozwoli na mocne trzymanie rolet, a także łatwe usunięcie taśmy w przyszłości jeżeli zmienimy zdanie. Taśmę dwustronną piankową można kupić w wielu sklepach internetowych np. marki 3M. Jakie są wady takiej taśmy dwustronnej? O ile sama taśma będzie łatwa do usunięcia, o tyle pianka może pozostać na ramie lub listwie okiennej i będzie wymagać większej pracy w celu usunięcia jej resztek.

Jeżeli zamiast taśmy dwustronnej zdecydujemy się użyć klej do przyklejenia rolet wolnowiszących, warto również tutaj dokonać dobrego wyboru. Wykorzystanie do tego celu kleju da bardzo dobry i trwały efekt, a same mocowanie rolety będzie znacznie mocniejsze niż w przypadku taśmy. Niestety, jak nie trudno się domyślić usunięcie kleju i rolety w przyszłości może być bardzo trudne. Podklejenie samych uchwytów, czy też haczyków byłoby tutaj doskonałym rozwiązaniem, jednak zbyt mała powierzchnia klejenia stoi tutaj na przeszkodzie

Gdy zdecydujesz się już na klej do podklejenia rolety i nie masz możliwości, aby wybrać taśmę dwustronną wybierz jeden z poniższych produktów:

  • Klej do Konstrukcyjny Technicqll 20 ml.
  • Klej epoxydowy 1 min 2x12ml Technicqll.
  • Klej kontaktowy polichloroprenowy

Powodzenia!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
100%
Nie pomogło
0%
Komentarze