Czytany poradnik
Jakie wybrać jedzenie dla kota?
0

Jakie wybrać jedzenie dla kota?

AUTOR:  Klaudia Ozimek12 października 2018

Kiedy decydujemy się na posiadanie kota, to spada na nas obowiązek o zadbanie o jego prawidłową dietę. Przez to wiele osób, które adoptują kotka, zastanawia się, jakie jedzenie dla kota jest najlepsze. Dziś podpowiemy, jakie karmy dla kotów są najlepsze i, czy konieczne jest kupowanie specjalistycznych karm dla zwierząt.

Jedzenie dla kota – karma sucha, czy mokra

Kupując jedzenie dla kota mamy do wyboru suchą karmę oraz mokrą. Warto więc dowiedzieć się, która z nich jest bardziej wartościowa i zdrowsza. Prawda jest taka, że oba typy jedzenia dla kota są zdrowe i nie różnią się od siebie, jeśli tylko są one odpowiednio zbilansowane. Jeśli więc nie wiesz jaką karmę wybrać, to urozmaić dietę kota i podawaj mu na zmianę posiłki z karmą suchą i mokrą.

Jedzenie dla kota – karma premium, czy zwykła?

Przy wyborze karmy dla kota pojawia się pytanie, czy konieczne jest kupowanie mieszanek Premium, czy możemy wybierać te zwykłe i tańsze karmy. Karmy Premium są idealnie zbilansowanie, dzięki temu dostarczają do organizmu zwierzaka wszystkie składniki odżywcze w tym witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe. Są one jednak o wiele droższe niż karmy zwykłe. A wybierając jedzenie dla kota Premium, musimy go szukać w dobrych sklepach zoologicznych i weterynarzy, ponieważ nie są one tak łatwo dostępne, jak karmy zwykłe.

Jedzenie dla kota – czego musisz unikać

Wybierając jedzenie dla kota, musisz pamiętać, by nie kupować karm nieznanych marek. Najlepiej zrobisz, jeśli udasz się do sklepu zoologicznego i tam kupisz karmę znanej i polecanej marki. Karmy, które najczęściej są dostępne w sklepach spożywczych, mają słaby jakościowo skład. Pełne są składników roślinnych i wspomagaczy. Mogą zawierać duże ilości soli oraz magnezu, które odkładają się w pęcherzu moczowym kota. To negatywnie wpływa na jego zdrowie. To dlatego przed zakupem jedzenia dla kota sprawdź skład pokarmu, by mieć pewność, że twój pupil prawidłowa się odżywia. Pamiętaj, że to ty dbasz o jego dietę i zdrowie.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze