Budowanie i remontowanie
Czytany poradnik
Jakie narzędzia pomiarowe do domu i warsztatu?
0

Jakie narzędzia pomiarowe do domu i warsztatu?

AUTOR:  Porady.org16 kwietnia 2020

Bez narzędzi pomiarowych nie da się wyremontować mieszkania czy nawet zmienić jego wystroju. Natomiast praca w warsztacie bez odpowiednich przyrządów do wykonywania pomiarów jest po prostu niemożliwa. Dowiedz się, w jakie narzędzia pomiarowe wyposażyć swój domowy warsztat, by swoją pracę wykonać precyzyjnie.

Po co Ci przyrządy pomiarowe?

Zanim zabierzesz się za jakiekolwiek prace w domu czy w warsztacie, musisz dokonać dokładnych pomiarów, które powiedzą Ci, ile materiału musisz kupić, w którym miejscu przyciąć listwę, wywiercić otwór, jaką średnicę powinny mieć kołek, wkręt lub wiertło, ile miejsca jest między regałem i sofą. Z tego wynika, że narzędzia pomiarowe są niezbędne nawet do prostych prac aranżacyjnych.

Zobacz narzędzia pomiarowe dostępne w internetowym sklepie Emast.pl: https://emast.pl/narzedzia/narzedzia-pomiarowe

Jakie przyrządy pomiarowe są niezbędne?

Narzędzia pomiarowe mogą być proste i służyć do wykonywania podstawowych pomiarów, jak również bardziej złożone, przeznaczone do precyzyjnych obliczeń. W każdym domu i warsztacie niezbędnych jest kilka podstawowych przyrządów mierniczych.

Metrówki

Mierzenie długości to najczęściej wykonywany pomiar podczas wszelkich prac. Do wyboru masz kilka rodzajów tych przyrządów.

  • Składane drewniane miary – najczęściej wykorzystywane w pracach ogólnobudowlanych oraz stolarskich.
  • Metalowe taśmy – najczęściej spotykane mają długość od 2 do 5 metrów. Bardzo uniwersalne, wykorzystywane podczas remontu i aranżacji wnętrz.
  • Zwijane taśmy – mają długość kilkudziesięciu metrów. Używa się na placach budowy lub przy aranżacji ogrodu.
  • Przyrządy elektroniczne – np. laserowe dalmierze. Wykorzystuje się je do organizowania większych przestrzeni w terenie.

Poziomica

Dzięki poziomicy precyzyjne wyznaczysz poziom i pion. ma to ogromne znaczenie nie tylko w konstrukcjach, np. stolarskich, ale również podczas wieszania półek na ścianach czy ustawiania kuchenki gazowej. Bez poziomicy nie położysz płytek ceramicznych czy paneli. Jest to przyrząd pomiarowy absolutnie niezbędny w każdym domu i warsztacie.

Suwmiarka

Precyzyjne narzędzie pomiarowe, dzięki któremu z dokładnością do dziesiątej części milimetra określisz rozmiar narzędzia, którego musisz użyć – np. wiertła, kołka, śruby czy płaskiego klucza.

Pozostałe przyrządy pomiarowe

Omówione powyżej narzędzia niezbędne są nie tylko w warsztatach, ale też w każdym domu. W pracach majsterkowiczów potrzebne będą również takie przyrządy, jak kątomierze, próbniki napięcia, szczelinomierze czy macki ślusarskie. Większość narzędzi występuje w różnych wariantach – manualnych lub wspomaganych elektroniką. W precyzyjnych pracach budowlanych lub stolarskich przydatne okażą się również lasery wyznaczające płaszczyzny.

Poradnik sponsorowany

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze