Relacje
Czytany poradnik
Jakie kwiaty wybrać, gdy chcesz komuś podziękować?
0

Jakie kwiaty wybrać, gdy chcesz komuś podziękować?

AUTOR:  Aleksandra Wilk26 stycznia 2019

Kiedy ktoś nam pomoże naturalnie chcemy się mu odwdzięczyć i podziękować. Jeśli planujesz kupić bukiet kwiatów, w pierwszej kolejności poznaj rodzaje roślin, które najlepiej wyrażą twoją wdzięczność. Nie chcesz napewno popełnić błędu i zostać źle zrozumianym. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych rad, które podpowiedzą jak podziękować w dobry sposób. 

Jak wręczać kwiaty?

Na początek poznaj parę obyczajów obowiązujących podczas obdarowywania takim prezentem.

  • Zadbaj o to, aby liczba kwiatów była nieparzysta.
  • Zawsze wybieraj kwiaty cięte. To bardziej gustowne rozwiązanie niż te w doniczkach. Napewno najgorszym pomysłem będzie podarunek w formie sztucznych roślin i tego należy unikać. 
  • Podczas wręczania, trzymaj podarunek płatkami do góry. Patrz osobie prosto w oczy oraz dodaj do tego szczery uśmiech z życzeniami. 
  • Dodaj niewielką dekoracje przykładowo wstążkę lub tiul. Jeżeli nasz bukiet ma na sobie folie sklepową i nie jest częścią ozdobną, ściągnij ją. 
  • Przypilnuj, aby żaden płatek nie miał brązowych śladów. Muszą być świeże i dobrze rozwinięte w momencie gdy dajemy komuś prezent. 

Dobór rodzaju i koloru kwiatów

Te dwa elementy mają duże znaczenie. Symbolika odgrywa ważną rolę jeżeli nie chcemy zostać źle odebrani. 

Kiedy możemy komuś podziękować? Gdy ktoś bezinteresownie wykazał się wsparciem albo wyciągnął pomocną dłoń w istotnej sprawie np. koleżanka zawiozła nas samochodem pod dworzec, kolega pomógł swoją wiedzą dokończyć ważny projekt do pracy, na dzień nauczyciela, dla wychowawczyni, za opiekę nad dziećmi… Jest wiele sytuacji kiedy możemy komuś podziękować, a bukiet to odpowiedni dar zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. 

W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się:

  • Gerbery – symbolizują szacunek i wyrazy uznania. Oznaczają również piękno i przekazują bardzo pozytywne emocje. 
  • Anturium – wyraża pochwałę i poszanowanie. Są bardzo trwałe i często wybierane jako dekoracje w mieszkaniach. Jeśli kogoś nimi uraczysz napewno będzie zadowolony podwójnie – z gestu jaki otrzymał i z dodatkowej ozdoby do domu.
  • Goździki – oznaczają sympatię. Najlepiej wybrać kolor biały lub różowy, który będzie oznaczał obietnicę wiecznej pamięci o danej osobie.
  • Żonkile – oznaczają odwagę. Możemy je dać w formie podziękowań, lecz nie dla ukochanej osoby, ponieważ reprezentują miłość bez wzajemności.
  • Białe chryzantemy – pomimo, że chryzantemy to kwiaty wręczane w dzień pogrzebu, biały kolor zmienia ich znaczenie.

Pamiętaj, aby dołączyć do bukietu karteczkę z krótkim opisem od kogo i z jakiej okazji wręczany jest prezent. To rozwieje wszelkie wątpliwości odnośnie naszych intencji.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze