Technologie
Czytany poradnik
Jakie gadżety do komputera?
0

Jakie gadżety do komputera?

AUTOR:  Agnieszka Szarak24 lipca 2018

Gadżety do komputera naprawdę potrafią zaskoczyć, a do tego być jeszcze bardzo praktyczne. Poznaj najlepsze z nich, a ułatwisz sobie pracę lub zyskasz pomysł na kreatywny prezent!

Gdy portów USB jest za mało

Masz kilka portów USB w komputerze, ale to nadal mało? Nieraz potrzeba ich więcej niż dwa czy trzy i właśnie wtedy do akcji może wejść Robot Hub USB. Ten sympatyczny robot zajmie Ci jeden port USB, ale w zamian uzyskasz cztery kolejne. Nie dość, że gadżet jest naprawdę funkcjonalny to jeszcze tak ładny i ciekawy, że sprawdzi się zarówno dla starszych, jak i młodszych miłośników komputerów.

Dyskretne ochłodzenie

Nasz kolejny pomysł przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy spełniają naprawdę dużo czasy przy laptopie. Mowa o wiatraczku działającym dzięki podłączeniu go do portu USB. Jest niewielki, ale ma sporo mocy i możesz go przyczepić np. do ramy monitora. Najważniejsze jest jednak to, że oprócz skutecznego chłodzenia jego chodzenie nie jest głośne. Właśnie dlatego jest on idealnym gadżetem do pracy. Nie każdemu musi bowiem odpowiadać duży, chodzący na całe biuro wiatrak. Malutki wentylator nie będzie więc przeszkadzał innym ani przez chłód, jaki generuje, ani przez hałas.

Gadżety do komputera, czyli skaner do kieszeni

Skaner jest bardzo użytecznym narzędziem, ma jednak to do siebie, że zajmuje dużo miejsca i nie jest mobilny, a czasem przydałby się gdzieś w podróży. Te czasy są jednak za nami, bo skanowanie w wersji mini jest już powszechnie dostępne.

Nie zwlekaj i zaopatrz się w kompaktowy skaner, który nie zajmuje dużo miejsca, a spokojnie radzi sobie z formatami A4. Nie zajmuje dużo miejsca, bo swobodnie mieści się w ręce. Posiada wbudowany akumulator, a także wejście na karty SD, przez co może też magazynować dane. Wszystko, co zeskanujesz, może wobec tego zostać zapisane. Warto go mieć przy sobie lub na biurku w pracy.

Na nieprzewidziane sytuacje

Gadżety do komputera są na topie, a nieraz naprawdę mogą ocalić w podbramkowej sytuacji. Jednym z takich rozwiązań jest lampka LED, podłączana do portu USB. Posiadając ją, nie będą Ci straszne nawet nieprzewidziane przerwy w dostawie prądu. Jeśli do takiej dojdzie, możesz bez problemu dokończyć swoją pracę lub bez wpadania w panikę, zorientować się, co się stało, nie pozostając w kompletnych ciemnościach. Lampka nie zajmuje dużo miejsca, dlatego warto o niej pomyśleć i zdecydować się na kupno.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze