Czytany poradnik
Jakie buty biegowe wybrać?
0

Jakie buty biegowe wybrać?

AUTOR:  Marzena Kuźma4 marca 2018

To jedno z podstawowych pytań, które powinien zadać sobie każdy kto zamierza  rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. To nie jest takie proste!

Wybierając buty biegowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów:

  1. Po jakich nawierzchniach zamierzamy biegać.
  2. Czy mamy pronację bądź supinację (pronacja-zapadanie stopy do środka, supinacja-przechylenie stopy na zewnątrz, na zewnętrzna krawędź)
  3. Nasza waga. Im większa to istotna większa amortyzacja, czyli buty z większą podeszwą, z lepszą pianką amortyzującą.
  4. Kilometry jakie pokonujemy. Im większy dystans tym potrzebna większa amortyzacja.
  5. Jaką mamy szerokość stopy.

Dziś skupimy się na ofercie marki New Balance. To amerykańska i jednocześnie najstarsza marka sportowa na świecie, specjalizująca się przede wszystkim w obuwiu biegowym. Cechą charakterystyczną, która wyróżnia NB na tle innych marek, jest różnorodność profili oraz szerokości. Marka łączy w sobie innowacyjne technologie i systemy zastosowane w obuwiu.

Który model odpowiada Twoim potrzebom?

New Balance 1080

Nasza pierwsza propozycja to model 1080 – „Król biegówek”. Flagowy model biegowy z podeszwą Fresh Foam, której zadaniem jest amortyzacja i wysoka odporność na odkształcenia. Zapewnia lekkość oraz odpowiednią ochronę stawów podczas dłuższych treningów. Przeznaczony jest dla stopy neutralnej oraz supinującej do biegów na twardych nawierzchniach. Trwałą wentylację oraz idealne dopasowanie zapewnia amortyzująca wkładka OrthoLite. Drop w tym modelu wynosi 8 mm. 1080 jest przeznaczony dla zaawansowanych biegaczy, maratończyków i sprawdza się na długie dystanse.

New Balance Zante

Model ZANTE. Osoby ze stopą neutralną mogą poczuć prawdziwą dynamikę oraz prędkość. Model jest przeznaczony do twardych nawierzchni. Będzie sprawdzać się na szybkie treningi, głównie ze względu na to, że jest stabilny, z dużą czułością śródstopia. Jednak dzięki technologi Fresh Foam, Zante jest polecany także na dłuższe dystanse. W bardzo dużym skrócie, to buty wszechstronne dla wszystkich, którzy cenią sobie lekkość i dynamikę. Specyfikacje o których warto wspomnieć to drop wynoszący 6 mm, profilowana wkładka oraz bezszwowe wykończenia.

New Balance 680

New Balnce proponuje także model 680. Jest to obuwie przeznaczone dla biegaczy ze stopą neutralną oraz supinującą. Radzi sobie wyłącznie z twardymi nawierzchniami. Nowsze edycje modelu sprawdzają się zarówno podczas treningów na średnich, jak i długich dystansach. Model 680 łączy ze sobą doskonałe parametry techniczne, maksymalny poziom absorpcji wstrząsów wraz z ogólnym komfortem i elastycznością.

New Balance Prism

Warto wspomnieć o znanym wśród biegaczy modelu PRISM. Jest on nie tylko odpowiedni do biegania na twardych nawierzchniach, ale także sprawdzi się super podczas ćwiczeń na siłowni. Jest stworzony z jednej z najlżejszych pianek-REVlite, jakie oferuje marka. Niewielka waga, a przy tym bardzo wysoka amortyzacja jest tu na pewno dużym atutem.

New Balance Sonic

Niedawno firma zaproponowała SONIC. Jest to pierwszy model zawierający system sznurowania Boa, który pozwala na łatwą regulację dla jak najdokładniejszego dopasowania do stopy przy użyciu specjalnego pokrętła.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze