Czytany poradnik
Jaki kolor włosów wybrać?
0

Jaki kolor włosów wybrać?

AUTOR:  Klaudia Ozimek7 września 2018

W pewnym wieku kobieta decyduje się na wykonanie koloryzacji. Nie ważne, czy koloryzacja odbędzie się u fryzjera, czy wykonana będzie samodzielnie w domu, zawsze pojawia się pytanie „Jaki kolor włosów wybrać?” O tej decyzji zależy, to czy efekt farbowania nam się spodoba, czy konieczna będzie kolejna zmiana. Koniecznie sprawdź, jaki kolor włosów wybrać, do jakiego typu urody.

Jaki kolor włosów – jasna karnacja

Kobiety, które mają jasną cerę, często nie wiedzą jaki kolor włosów wybrać na pierwszą koloryzację. Nic dziwnego, nie wszystkie kolory włosów pasują to tego tupu karnacji. Jeśli jesteś blondynką o jasnej cerze, nie wybieraj czarnego koloru włosów, ponieważ będziesz wyglądać zbyt mrocznie i ponuro. A na pewno nie o taki efekt ci chodzi. Lepiej wybierać cieplejsze kolory. Możesz wybrać kolor kasztanowy lub lekko rudy.

Jaki kolor włosów – cera zaczerwieniona

Tutaj również pojawia się problem, jaki kolor włosów wybrać. Cera zaczerwieniona może sprawiać dużo problemów, dlatego należy wybrać kolor włosów, który odwróci uwagę od koloru cery lub zmniejszy widoczność zaczerwienienia. Nie wybieraj jasnych kolorów i wpadających pod kolor czerwony, czy rudy, ponieważ one uwydatnią wszystkie zaczerwienienia na skórze. Lepiej zdecyduj się na ciemnobrązowy kolor lub granatową czerń, ponieważ te kolory zmniejszą widoczność niespodzianek na twarzy.

Jaki kolor włosów – ciemny kolor skóry

Kobiety o ciemnej cerze mają najmniejszy problem z wyborem, jaki kolor włosów będzie dla nich najlepszy. Mogą zdecydować się na czarny, brązowy i blond. Jedyny kolor, jaki nie pasuje do ich karnacji, to rudy. Jednak inne pasują do nich idealnie.

Kolor włosów, a kolor oczu

Warto jeszcze pamiętać, że kolor włosów może podkreślić i pogłębić kolor oczu. Dlatego kobietom, które mają niebieskie oczy, najbardziej pasuje blond lub jasny brąz na włosach. Kobiety, które mają zielone oczy, mogą wybrać farbę czarną lub brązową. Kobietom z piwnymi oczami pasować będą barwy wpadające pod czerwony kolor.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze