Czytany poradnik
Jaka dieta na redukcję jest najlepsza?
0

Jaka dieta na redukcję jest najlepsza?

AUTOR:  Marzena Kuźma3 kwietnia 2018

Wiele osób boryka się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, której chętnie by się pozbyli. Najlepszą metodą jest połączenie wysokiej jakości treningu z prawidłowo zaplanowaną dietą.

Na pewno obiło Ci się o uszy powiedzenie, że „Abs robi się w kuchni”. Tak to prawda! Oto kilka podstawowych zasad, które należy wprowadzić do swojego odżywiania będąc na redukcji.

Bez względu na to, jaki rodzaj treningu wykonujesz, jeśli Twoja dieta nie jest zgodna z oczekiwaniami, nie zobaczysz pożądanych rezultatów. Istnieje wiele różnych teorii na temat najlepszego sposobu na utratę tkanki tłuszczowej, ale większość tych metod jest do siebie bardzo podobna. Musisz wiedzieć, że głównym makroskładnikiem odżywczym, który należy stosować, są węglowodany. Zaskoczony? Jest to spowodowane tym, że węglowodany są najlepszym źródłem paliwa dla Twojego organizmu.

Mniej a częściej

Właściwy czas jest jednym z kluczowych elementów podczas redukcji. Dowiedz się co i kiedy jeść! Pierwszym elementem, który musisz zastosować jest jedzenie co najmniej 5-6 razy dziennie. Dzięki temu twój metabolizm działa wydajniej, co pozwala na spalanie większej ilości kalorii przez cały dzień, a także sygnalizuje, że otrzymujesz stałe zapasy żywności, więc nie widzi potrzeby odkładania zapasów tłuszczu w przypadku głodu.

Spożywaj posiłki 3-4 godziny od siebie, starając się skonsumować pierwszy tak szybko, jak to możliwe zaraz po przebudzeniu, a ostatni około godziny przed snem.

Wchłanianie węglowodanów

Kolejnym elementem jest zaplanowanie spożycia właściwych węglowodanów. Po pierwsze musisz się upewnić, że źródła węglowodanów, które jesz, są w większości złożone. Dzięki temu Twoja energia będzie zachowana na dłużej – zmniejszając szansę na magazynowanie tłuszczu.

Zapewnienie składników odżywczych jest istotne, gdy stosujesz dietę o obniżonej kaloryczności. Najlepszymi produktami, na których należy się skoncentrować są:  owsianka, słodkie ziemniaki, brązowy ryż, makarony pełnoziarniste lub chleb.

Owoce są dopuszczalne dla niektórych osób w ich diecie redukcyjnej, ale możesz zdecydować się na ich całkowite odstawienie. Jednak jeśli nie potrafisz z nich zrezygnować, najlepiej spróbuj je spożywać w trakcie treningu, ponieważ w tym momencie będziesz potrzebować najwięcej energii.

Właściwy moment na węglowodany

Czas spożywania węglowodanów jest niezbędny do osiągnięcia sukcesu podczas diety redukcyjnej. Jak już wiesz węglowodany są głównym źródłem paliwa, które chcesz dostarczyć w chwili, gdy jesteś najbardziej aktywny. Wiąże się to ze spożywaniem ich więcej przed treningiem i natychmiast po nim, kiedy organizm wraca do formy.

Ogólnie rzecz biorąc, spożywanie większości węglowodanów w ramach treningu, jak również w porannych godzinach jest najlepszym podejściem, ponieważ jedząc je rano, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaną wykorzystane przez resztę dnia.

Spożycie białka

Podczas redukcji szczególnie ważne jest utrzymywanie odpowiedniej ilości białka w organizmie. W przeciwnym razie ciało może pobierać energię z tkanki mięśniowej, co spowoduje jej utratę.

Przed snem, spróbuj jeść białko kazeinowe, które uwalnia się do krwiobiegu wolniej, zapewniając w ten sposób stały dopływ aminokwasów do organizmu, którymi będzie żywił się przez całą noc. Twaróg jest najlepszą opcją.

A co z tłuszczami?

Ostatnim makroskładnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest tłuszcz. Możesz myśleć, że odstawienie wszystkich tłuszczy byłoby świetnym pomysłem, przecież próbujesz stracić tkankę tłuszczową. Jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Organizm potrzebuje zdrowych tłuszczy, aby utrzymać swoje funkcje odpornościowe, chronić ważne narządy, utrzymać dobry poziom cholesterolu, a także odpowiada za zdrowy wygląd skóry i włosów, więc uwzględnienie ich w diecie jest koniecznością.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze