Dom
Czytany poradnik
Jak zrobić pudełko z kartonu?
1

Jak zrobić pudełko z kartonu?

AUTOR:  Marzena Kuźma19 października 2017

Nie da się ukryć, że różnego rodzaju pudełka i kartony są obecne w życiu każdego człowieka niemalże codziennie. Da się w nich przechowywać drobiazgi, dobrze zorganizować otaczającą przestrzeń i świetnie udekorować mieszkanie.

Zbliżający się okres będzie wyjątkowo intensywny dla tego surowca – bowiem powoli zbliżają się święta. To czas obdarowywania się prezentami. Najbardziej cieszą jednak te, które wykonywane są własnoręcznie. Nie każdy jednak posiada takie umiejętności plastyczne, aby wykonać coś pięknego i użytecznego samodzielnie. Wtedy można przynajmniej samemu zrobić opakowanie. Warto więc wiedzieć, jak zrobić pudełko z kartonu.

Co należy przygotować?

Może się wydawać, że zrobienie kartonu jest banalnie proste. Oczywiście – nie jest to bardzo skomplikowana czynność, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania i narzędzi. Osoba, która chce zrobić pudełko z kartonu musi posiadać:

 • Sztywny papier: może to być zwykła kartka z bloku technicznego, czy też innego rodzaju twarda tektura,
 • Nożyczki,
 • Linijka,
 • Coś do rysowania,
 • Klej lub taśmę klejącą.

Jak zrobić pudełko z kartonu krok po kroku

Najpierw trzeba zastanowić się, do czego użyje się zrobionego pudełka. Musi być odpowiednio duże, jeżeli chce się w nie zapakować sporych rozmiarów prezent. Można wybrać prostokąta lub kwadratu.

 1. Po tym, jak określono już cel stworzenie pudełka, należy określić jego wymiary. Należy je odpowiednio rozrysować na kartonie, tekturze lub bloku, z którego będzie wykonane pudełko. Powinno się pamiętać także o zakładkach na klej, dlatego po bokach ścian koniecznie trzeba doliczyć kilka milimetrów.
 2. Następnie dokładnie wyciąć cały szkielet.
 3. Wycięte elementy odpowiednio pozaginać na kształt bryły, która będzie pudełkiem.
 4. Wcześniej narysowane i wycięte listewki posmarować klejem lub skleić taśmą dwustronną ze ścianami obok. Przytrzymać przez chwilę, aż klej się nie zwiąże z kartonem.

Tym sposobem pudełko zostało wykonane!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
1Komentarze
 • PasiBasi
  27 marca 2018 at 21:59

  Znałam inne metody na pudełko kartonowe, ale te są równie ciekawe. Ja wykorzystuję je zamiast np. plastikowych pojemników na kosmetyki w łazience.