Dom
Czytany poradnik
Jak zrobić pudełko origami?
0

Jak zrobić pudełko origami?

AUTOR:  Alicja Hudzik14 sierpnia 2018

Podpowiadamy, jak zrobić pudełko origami, w którym będzie można przechowywać cenne rzeczy, takie jak biżuteria, drobna elektronika, czy artykuły papiernicze!

Jak zrobić pudełko origami bez klejenia?

Jak zrobić pudełko origami bez klejenia? Wystarczy do tego kwadratowy kawałek papieru, który zaginamy po przekątnej, tak by utworzyć trójkąt, a następnie odginamy i powtarzamy ten proces dla drugiej przekątnej. Kartkę należy otworzyć i rozłożyć zagięcia, a następnie wszystkie cztery rogi należy zagiąć do środka, tak, by spotkały się w samym środku utworzonego z zakładek X. Następnie należy zgiąć w pół górną i dolną część kwadratu, tak, by złączyły się razem na samym środku (otrzymujemy wtedy prostokąt). Po wykonaniu zgięć otwieramy dwa rogi, obracamy kartkę o 90 stopni i zaginamy do linii środkowej pozostałe dwie części. Kartkę rozkładamy. Powierzchnia utworzona w samym środku to nasz spód pudełka, teraz wystarczy jedynie zagiąć boczne ściany pudełka. Jeśli mamy problem z zagięciem papieru, można go delikatnie naciąć nożyczkami.

Jak zrobić pudełko origami o bardziej skomplikowanej strukturze?

Gdy już zaprawimy się w tworzeniu pudełek origami, można wypróbować bardziej skomplikowane wzory, np. pudełka z kieszonkami na notatki. Wzory takich pudełek można pobrać w Internecie i wykonać je w mniej niż 5 minut w domowym zaciszu. Jeśli znudziły nam się tradycyjne wzory, można skorzystać z kolorowych makiet i projektów do samodzielnego wydrukowania. Pudełko można również wykonać z pokrywą, w tym celu należy wykonać metodą origami drugie pudełko, większe w przekroju o 1 cm, by mogło ono posłużyć za wieczko.

Co to takiego origami modułowe?

Nieco trudniejszą formą wykonania pudełka jest origami modułowe. Do wykonania takiego pudełka potrzeba nieraz kilkuset elementów! Moduły wykonuje się z papieru, zaginając je w formę skrzydełek, a następnie łącząc je ze sobą w sposób piętrowy. Moduły można przeplatać ze sobą kolorystycznie i tworzyć kolejne obręcze i większe moduły oraz piętra pudełka. Struktura takiego puzderka przypomina nieco pszczele plastry. Origami modułowe to czasochłonne i oryginalne hobby, wykonane w ten sposób pudełeczko może być świetnym i trafionym prezentem, jednak trzeba się liczyć z tym, że wykonanie takiego cuda trwa minimum kilka godzin i wymaga staranności oraz dużych pokładów cierpliwości.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze