Dom
Czytany poradnik
Jak zrobić mydło domowe
0

Jak zrobić mydło domowe

AUTOR:  Klaudia Ozimek6 października 2018

W kosmetykach z drogerii jest wiele chemicznych substancji, które mogą wywoływać podrażnienie u ciebie i twoich bliskich. Do mycia rąk i ciała często używa się mydła. Może więc warto sprawdzić, jak zrobić mydło. Będzie to kosmetyk domowej roboty, więc będzie stworzony z naturalnych składników.

Jak zrobić mydło – czego potrzebujesz

Pewnie zastanawiasz się, jak zrobić mydło domowej roboty. Nie jest to trudne. Do jego wykonania potrzebujesz paru składników. Poniżej znajdziesz listę wszystkich potrzebnych ci składników do zrobienia mydła:

 1. Olej palmowy,
 2. Woda destylowana,
 3. Olej rzepakowy,
 4. Olej słonecznikowy,
 5. Oliwa z oliwek,
 6. Soda kaustyczna,
 7. Olejek rycynowy.

Jak zrobić mydło – przepis krok po kroku

Jak zrobić mydło – jeśli nie wiesz jak je zrobić, a masz wszystkie potrzebne ci składniki, to czas na zapoznanie się z prostym przepisem, który podpowiada, jak zrobić mydło domowej roboty.

 1. Na początek odmierz wszystkie składniki. Następnie włóż olej palmowy do garnka i zostaw go na ogniu, aż olej się roztopi. Wodę przelej do słoiczka, a oleje do osobnych pojemników.
 2. Kiedy olej palmowy się rozpuści, dodaj do niego kolejno: olej rzepakowy, słonecznikowy, rycynowy, a na końcu dodaj oliwę z oliwek. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Potem pozostaw je na ogniu, aż zaczną się gotować i wrzeć.
 3. Do wody wsyp sodę kaustyczną i przygotuj z nich roztwór. Pamiętaj o ostrożności. Substancja ta jest żrąca.
 4. Kiedy roztwór jest gotowy, wlej go powoli do garnka z gotującymi się olejami. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj. Mieszaj roztwór. Po kilku chwilach powinien mieć on gęstość błota.
 5. Rozwór przelej do foremek i pamiętaj o wyrównaniu powierzchni. Foremki przykryj folią, a potem odstaw je do wystygnięcia na dwadzieścia cztery godziny.
  Po upływie jednej doby możesz wyjąć mydło z foremek. Mydło nie jest jeszcze gotowe.
 6. Nie możesz go używać przez cztery tygodnie. Na ten czas zawiń mydło w papierowy ręcznik i odstaw w bezpieczne miejsce. Przez sodę mydło nadal jest żrące i zostanie takie jeszcze przez cztery tygodnie.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze