Czytany poradnik
Jak zrobić loda?
0

Jak zrobić loda?

AUTOR:  Joanna Cieślak17 grudnia 2017

Zastanawiasz jak zrobić loda np. swojemu mężczyźnie? W tym poradniku nauczysz jak szybko sprawić przyjemność ukochanej osobie. Wystarczy tylko kilka ruchów i wszystko będzie gotowe.

Zrobienie loda wymaga odpowiedniej wiedzy i wprawy, jednak nie jest to zadanie niemożliwe dla laika, czy też amatorki tego zadania. Dobry lodzik może sprawić, że druga osoba, aż rozpłynie się w przyjemności. Zatem przystępujemy do zadania w domowych warunkach.

Jak zrobić loda domowego?

Do zrobienia domowego loda potrzebujemy tak na prawdę kilka podstawowych składników. Przygotowujemy więc 2/3 szklanki cukru pudru, 1 szklankę tłustego mleka, 6 żółtek, 2 szklanki śmietany kremówki oraz laskę wanilii. Gdy tylko zbierzemy wszystkie składniki należy postępować zgodnie z naszą instrukcją poniżej:

  1. Najpierw podgrzewamy na wolnym ogniu i dodajemy do niego cukier cały czas mieszając. Gdy cukier już się rozpuści dodajemy laskę wanilii. Aby wzmóc jej aromat wystarczy, że przetniemy ją na kilka drobnych części. Do czasu zagotowania podgrzewamy mieszając wciąż wszystko;
  2. Gdy już zagotujemy mleko, wyjmuje laskę wanilii oraz zdejmujemy całość z ognia;
  3. Następnie ubijamy żółtka, najlepiej w osobnej misce dodając mleko;
  4. Teraz przelewamy całość jeszcze raz do garnka i podgrzewamy na wolnym ogniu tak, aby masa stała się gęsta. Jednak należy uważać, aby cała mieszanina nie uległa przypaleniu;
  5. Na koniec odstawiamy garnek z lodami w celu ostygnięcia na bok. Należy przykryć jego górę tak, aby zrobił się kożuszek. Po ostygnięciu dodajemy do masy śmietanę kremówkę i mieszamy dokładnie lody;
  6. Gdy zobaczymy, że wszystkie składniki tworzą spójną całość umieszczamy masę w lodówce do czasu, aż się schłodzi;
  7. Ostatnim krokiem jest włożenie jej do zamrażalki na 6-8 godzin i mamy gotowe lody.

Jeśli jednak nie jesteś miłośniczką lub miłośnikiem lodów domowych, przedstawiamy jeszcze jeden przepis jak zrobić loda w stylu tajskim.

Jak zrobić lody tajskie

Lody tajskie to egzotyczny hit, który sprawdzi się doskonale latem. Są tak wyjątkowe, że wspaniale nadają się jako zamiennik tradycyjnych domowych lodów, a i te możemy wykonać w prosty sposób. Lody tajskie pochodzą z Półwyspu Indochińskiego. Przedstawimy wam teraz sposób jak zrobić loda w stylu tajskim w domowej kuchni.

Na sam początek przygotowujemy masę tak jak w pierwszym przepisie wykonaną z mleka, cukru i śmietanki (można dodać wanilię). Gdy mamy gotową mieszankę wylewamy ją na metalową płyt, która ma temperaturę nawet -20 stopni Celsjusza. Możemy w tym momencie dodać do niej np. czekoladę lub egzotyczne owoce. Całośc mocno ubijamy i siekamy przy pomocy szpachelek o mocnym profilu. Na koniec rozcieramy na płycie masę i zwijamy w małe rulony. Gdy mamy już gotowe lody tajskie wkładamy je do miseczek i ozdbiamy np. słodką polewą.

Przepis jak zrobić loda po tajsku pochodzi jak sama nazwa wskazuje z Tajlandii i jest niemalże tak popularne jak nasze polskie, domowe lody. W tym kraju najczęściej sprzedawane są one na ulicznych stoiskach. Jednak ostatnio co raz bardziej popularne stają się także w Polskich domach i restauracjach.

Czy nas przepis i porada jak zrobić loda okazała się dla Ciebie przydatna? Jeżeli tak, daj łapkę w górę i komentarz.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze