Technologie
Czytany poradnik
Jak zrobić czarnego Messengera?
0

Jak zrobić czarnego Messengera?

AUTOR:  Alicja Hudzik30 grudnia 2019

Po aktualizacji aplikacji Facebook Messenger została ona wzbogacona o tryb nocny, tzw. dark mode. Opcja ta jest dostępna także dla użytkowników polskich. Podpowiadamy, jak zrobić czarnego Messengera!

Jak zrobić czarnego Messengera? Najważniejsza jest aktualizacja

Jak zrobić czarnego Messengera? Przede wszystkim trzeba mieć zaktualizowaną wersję aplikacji Facebook Messenger, to warunek konieczny. Dopiero po pobraniu najnowszej wersji aplikacji ze sklepu Google Play będziemy mogli uruchomić tryb nocny i cieszyć się Messengerem w czarnej wersji.

Jak zrobić czarnego Messengera? Uruchamianie trybu nocnego

Czarnego Messengera nie uruchomimy z poziomu ustawień aplikacji. Aby uruchomić tryb nocny na Messengerze, należy… wysłać dowolnej osobie emoji z żółtym półksiężycem. Inne emoji – księżyce nie spowodują takiego efektu. Następnie należy zrestartować aplikację i wtedy na ekranie ukaże nam się informacja o możliwości ustawienia czarnego motywu Messenger, zmiana ta jest oczywiście odwracalna.

Po zaaktywowaniu funkcji czarnego Messengera będzie można włączać i wyłączać z poziomu ustawień aplikacji. W tym celu wystarczy kliknąć na miniaturę swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu aplikacji.

UWAGA: jeśli po przesłaniu półksiężyca nic się nie stało, wróć do pierwszego akapitu niniejszego artykułu i zaktualizuj aplikację!

Co daje nam tryb nocny Messengera?

Po włączeniu trybu ciemnego ekran konwersacji zmieni się na ciemny, ale to nie jedyne zmiany, które są charakterystyczne dla dark mode. Tryb nocny umożliwia mniejsze zużycie energii, ponieważ urządzenie, na którym korzystamy z aplikacji, nie musi podświetlać ekranu, tak jak to się dzieje w przypadku białego motywu. Czarny Messenger może więc wpłynąć na żywotność baterii w telefonie.

Inne plusy to mniejsze zmęczenie dla oczu. Gdy korzystamy po ciemku z telefonu, białe światło drażni nasze oczy i je męczy. Stosując dark mode, można zminimalizować ten efekt. Z trybu ciemnego korzystają także takie aplikacje jak Youtube, Twitter, Pinterest oraz Instagram. Czarny motyw jest też dostępny w programie Outlook. Zwolennicy Facebook Messenger uważają zgodnie, że sposób aktywacji Dark Mode jest ciekawy i interesujący, jednak można się spotkać także z opiniami, że uruchamianie jest trudne i nieintuicyjne. A Wy co sądzicie? Korzystacie na co dzień z czarnego Messengera?

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze