Technologie
Czytany poradnik
Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce?
0

Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce?

AUTOR:  Alicja Hudzik11 sierpnia 2018

Współczesne przeglądarki internetowe zostały wyposażone w dość przydatną funkcję zapamiętywania haseł. Gdy wysyłasz do dowolnej strony internetowej dane w postaci loginu oraz hasła, przeglądarka zazwyczaj pyta się, czy zachować te dane logowania. Czy takie dane można potem odzyskać? Podpowiadamy, jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce!

Zazwyczaj logujesz się na jednym konkretnym urządzeniu i korzystasz z opcji zapamiętanego hasła? Nie wiesz, jak je odzyskać, by móc się zalogować z innego sprzętu? Twoja przeglądarka internetowa może Ci podać hasło w łatwy sposób, wystarczy wejść w jej ustawienia!

Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce Chrome?

Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce Google Chrome? Wystarczy wejść w Ustawienia przeglądarki, zjechać rolką na dół i wybrać przycisk Zaawansowane, a następnie przewinąć aż do panelu Prywatność i Bezpieczeństwo. Po kliknięciu na zakładkę Zarządzaj hasłami rozwinie się panel ze wszystkimi adresami, loginami oraz hasłami, które kiedykolwiek kazaliśmy zapamiętać przeglądarce internetowej.  Aby je wyświetlić, wystarczy kliknąć ikonę oczka (Pokaż hasło)!

Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce Mozilla Firefox?

Aby znaleźć hasła zapamiętane przez Firefox, należy wejść w zakładkę Narzędzia (ikona z trzema poziomymi paskami), a następnie kliknąć przycisk Opcje. Odszukujemy zakładkę Prywatność i bezpieczeństwo, a następnie klikamy w przycisk Zapamiętane hasła, znajdujący się w sekcji Formularze i hasła. W ten sposób otworzymy menedżera haseł i wyświetlimy okno ze wszystkimi zapamiętanymi przez przeglądarkę hasłami i loginami!

Jak znaleźć zapisane hasło w przeglądarce innego typu?

Korzystasz z przeglądarek innych, niż Chrome oraz Firefox i zależy Ci na odnalezieniu zapisanego hasła? W Internet Explorer lub przeglądarce internetowej Opera odnajdywanie hasła wygląda podobnie. Można pobrać specjalny program, w przypadku Internet Explorer jest to IE PASSVIEW, natomiast dla Opery: OPERAPASSVIEW. Tego typu oprogramowanie jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów i nie wymaga instalacji. Wystarczy je ściągnąć na swój komputer i uruchomić, a następnie włączyć przeglądarkę internetową. Po odpaleniu programu IE Passview lub OPERAPASSVIEW wyświetli nam się okno z listą witryn, do których hasła zostały zapamiętane przez przeglądarkę. Wystarczy odnaleźć stronę, do której zgubiliśmy hasło i odczytać dany ciąg wyrazów. W najnowszych wersjach przeglądarek hasła możesz sprawdzić również, wchodząc w zakładki: Narzędzia -> Opcje internetowe – > Zawartość – > Autouzupełnianie – > Ustawienia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze