Technologie
Czytany poradnik
Jak znaleźć film bez tytułu?
0

Jak znaleźć film bez tytułu?

AUTOR:  Agnieszka Szarak15 czerwca 2018

Widziałeś kawałek jakiegoś filmu w telewizji, ale nie wiesz, jaki ma tytuł? A może kojarzysz jakąś produkcję sprzed lat i za nic nie możesz dojść, co to było? Spokojnie, taka sytuacja może być frustrująca, ale na wszystko znajdzie się sposób.

Prosta sprawa – telewizja

Jeżeli film, którego tytułu szukasz, leciał wcześniej w telewizji, sprawa jest naprawdę łatwa. Wystarczy, że zajrzysz do telegazety lub wpiszesz w internecie hasło „program TV”. Wówczas, jeśli oczywiście pamiętasz stację i orientacyjną godzinę emisji, dojdziesz do tytułu filmu poprzez przeglądnięcie kolejnych kart. Temat się jednak komplikuje w sytuacji, gdy nie widziałeś filmu w telewizji, lecz chcesz wrócić do jakieś produkcji sprzed kilku lat.

Pamiętam tylko…

Jeżeli pamiętasz tylko coś, to wcale nie jest tak mało. Znając reżysera lub jednego z głównych aktorów, możesz z powodzeniem odnaleźć produkcję w bazie filmowej w internecie. Wpisując sobie imię i nazwisko danego aktora w wyszukiwarce oraz hasło „filmy” powinny Ci się ukazać wszystkie produkcje, w jakich grała dana osoba. Po kadrach z filmu oraz tytułach powinno Ci się udać, znaleźć ten, którego tak mocno szukasz. Podobnie jest z reżyserem.

Kolejna sytuacja, to gdy udało Ci się zapamiętać jakąś piosenkę z filmu albo kompozytora. Niektórzy bowiem zwracają szczególną uwagę na tę kwestię w filmie. Wtedy wystarczy, że wpiszesz daną piosenkę w wyszukiwarce, dopisując do niej „soundtrack”. Powinno wyskoczyć jakaś propozycja.

Jak znaleźć film bez tytułu? Potęga internetu

A co jeśli jedyne co pamiętasz to, że byli jacyś piraci i pies? Spokojnie, na to jest rozwiązanie. W sieci istnieją bowiem specjalne wyszukiwarki, w które wystarczy wpisać kilka rzeczy, które się pamięta. Mogą to być właśnie ci przykładowi piraci oraz pies. Wówczas pokażą Ci się wszystkie produkcje, w których występowały takie postaci.

Gdy jednak opadasz już z sił, bo nawet w takich profesjonalnych narzędziach nie udało Ci się znaleźć upragnionego filmu, zawsze możesz zdać się na fanowskie fora. Wpisz w wyszukiwarce wszystko, co pamiętasz. Może wybitnie zapadła Ci w głowie jakaś konkretna scena? Opisz ją, po czym zagłęb się w fora. Istnieje szansa, że ktoś już miał podobny problem, a jeśli nie, zawsze możesz zacząć nowy wątek z prośbą o pomoc.

Powodzenia!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
100%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze