Medycyna estetyczna
Czytany poradnik
Jak zmniejszyć nos?
0

Jak zmniejszyć nos?

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska20 stycznia 2020

Kompleks nosa to chyba najczęściej spotykany z kompleksów, w końcu nos, to środek naszej twarzy. Jak zmniejszyć nos i sprawić, że będzie się prezentował lepiej? Operacja, czy może mniej inwazyjna alternatywa? Zapoznaj się z naszymi radami, a później zdecyduj sam!

Jak zmniejszyć nos? Konturowanie makijażem

Sztuczki makijażowe, to świetny sposób na zmniejszenie nosa, choć oczywiście nie każdy będzie ich zwolennikiem. Do tej nieinwazyjnej korekty, potrzebne nam będą trzy odcienie podkładu: taki w odcieniu Twojej skóry, ton ciemniejszy i ton jaśniejszy. Cała sztuka polega na przyciemnieniu miejsc, które chcemy wyszczuplić i rozjaśnieniu pozostałych. Zacznij od nałożenia na nos podkładu w odpowiednim dla Ciebie odcieniu. Następnie ciemniejszym namaluj po jednej pionowej kresce z obu stron nosa, a jasny poprowadź między nimi. Pamiętaj, aby dobrze połączyć ze sobą podkłady, na przykład za pomocą pędzla czy gąbki do makijażu, tak aby prezentował się naturalnie. Sposób działa, o ile nie wybieramy się na basen albo na dworze nie ma upału, w innym wypadku szczupłym nosem nie będziemy cieszyć się zbyt długo…

Maseczka

Nie od dziś wiadomo, że dobra maseczka może zdziałać cuda! Okazuje się, że we własnym domu możesz przygotować taką, która choć niepielęgnacyjna, poprawi wygląd Twojej twarzy. Wszystko czego potrzebujesz z pewnością masz pod ręką. Wymieszaj ze sobą łyżeczkę startego imbiru, łyżeczkę pasty do zębów i łyżkę octu jabłkowego, aż uzyskasz jednolitą konsystencję. Nałóż mieszankę na nos i pozostaw na pół godziny. Jeśli pieczenie spowodowane obecnością imbiru, będzie zbyt uporczywe, wykonaj nową maseczkę z mniejszą ilością tego składniku. Dzięki paście do zębów tkanka będzie obkurczona, a imbir zredukuje tkankę tłuszczową. Stosuj do uzyskania pożądanego efektu, a pierwsze zobaczysz już po 10 dniach.

Klips zmniejszający nos

Klips, pozwalający zmniejszyć nos to azjatycki pomysł, który powoli wkracza do europy. W internecie bez problemu znajdziesz pełno testów tego produktu. Producenci zalecają, w zależności od produktu, stosowanie go od 10 do 30 minut dziennie. Pamiętaj, klips nakładaj na końcówkę nosa, a nie na jego skrzydełka! Czynność należy powtarzać, ponieważ z czasem nos wraca do naturalnego kształtu. W internecie zdania są jednak podzielone. Mimo obiecujących zdjęć “przed i po” umieszczonych z boku opakowania, produkt nie zawsze przynosi upragnione rezultaty. Cena zachęca jednak do testów, bo często nie przekracza nawet dwóch złotych. Warto spróbować!

Jak zmniejszyć nos? Masaż zwężający

Kolejnym azjatyckim sposobem na walkę z kompleksem nosa, jest masaż mający wpłynąć na jego chrząstkę. Użyj palca wskazującego i kciuka i złap za nasadę nosa, a później przesuń je w dół. Będzie Ci łatwiej, jeśli nawilżysz nos, nie naciskaj też zbyt mocno! Czynność powtarzaj przez 4 minuty codziennie, aż do uzyskania pożądanego efektu, a później dla jego utrzymania.

Kwas hialuronowy

Bardziej inwazyjną metodą jest nadanie nosowi pożądanego kształtu, poprzez wstrzyknięcie przez chirurga kwasu hialuronowego. Zabieg ten pozwala oszczędzić cierpień rekonwalescencji, a efekt z pewnością jest dużo bardziej zauważalny i szybszy w osiągnięciu, niż w przypadku wcześniejszych sposobów. Dodatkowo dzięki kwasowi hialuronowemu skóra będzie bardziej napięta i nawilżona. Nowy nos będzie jednak z nami tylko od 6 do 18 miesięcy.

Zabieg chirurgiczny a zmniejszenie nosa

Operacja nosa, choć dająca trwały efekt, wymaga bolesnej rekonwalescencji i sporej ilości gotówki. Zanim zdecydujesz się na taką korektę, dobrze zapoznaj się z opiniami na temat chirurgów, którzy nadadzą nowy kształt Twojemu nosowi. Pamiętaj też, że w tym wypadku cena może odzwierciedlać jakość, upewnij się więc, że dysponujesz odpowiednią kwotą tak, aby nie żałować i nie płacić raz jeszcze!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
25%
Dobra porada
25%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
50%
Nie pomogło
0%
Komentarze