Skóra
Czytany poradnik
Jak zlikwidować pryszcze – 10 skutecznych porad
0

Jak zlikwidować pryszcze – 10 skutecznych porad

AUTOR:  Wiktoria Rybczyńska4 marca 2020

Marzysz o nieskazitelnej cerze, a Twoja skóra wciąż pozostawia wiele do życzenia? Myślisz, że zrobiłeś już wszystko, a jej wciąż daleko do instagramowego ideału? Zapoznaj się z 10 radami jak zlikwidować pryszcze, a później wprowadź je w życie i raz na zawsze zapomnij o trądziku!

1. Jak zlikwidować pryszcze – dobre oczyszczanie

Odpowiednie oczyszczenie skóry to podstawa pielęgnacji. Nawet jeśli nie nakładasz makijażu, twoją twarz pokrywają zanieczyszczenia. Kurz i spaliny nie są twoimi sprzymierzeńcami, zmywaj je więc regularnie, odpowiednio dobranymi kosmetykami. Stosuj maseczki oczyszczające i żele antybakteryjne. Pamiętaj, ważne żeby nie zatykały porów i przy dłuższym stosowaniu nie przesuszały zanadto skóry, która zacznie się natłuszczać jeszcze bardziej!

2. Jak zlikwidować pryszcze – delikatne złuszczanie

Skóra trądzikowa nie złuszcza się prawidłowo. Naskórek zbiera się więc na skórze, zatyka pory i pogarsza jej stan.  W tym wypadku warto wesprzeć się delikatnym pilingiem, który dodatkowo wspomaga wchłanianie się kolejnych kosmetyków. Nie należy jednak stosować go zbyt często, aby dodatkowo nie podrażnić skóry.

3. Jak zlikwidować pryszcze – nawilżanie

Twoja twarz wciąż się świeci? To z powodu nadmiernej produkcji łoju.  Nie myśl jednak, że skóra trądzikowa wymaga przesuszenia. Nawilżaj, stosując nietłuste kosmetyki, w przeciwnym razie zacznie przetłuszczać się jeszcze bardziej!

4. Jak zlikwidować pryszcze – uważaj na kosmetyki

Jeśli na opakowaniu widnieje napis “dla skóry trądzikowej” wcale nie oznacza to, że produkt Ci pomoże, mało tego, może nawet zaszkodzić! Nie stosuj plastrów na pryszcze, bo tylko utrudniają skórze oddychanie. Sprawdzaj składy, twoja skóra nie potrzebuje porcji chemii.

5. Jak zlikwidować pryszcze – ochrona przed słońcem

Opalona skóra wygląda zdrowo, a na dodatek wyprysków jest jakby mniej. Słońce jednak nie jest Twoim sprzymierzeńcem. Na twarz stosuj lekkie, ale silne filtry, a na plaży noś kapelusz. Skóra, a już zwłaszcza trądzikowa, nie przepada za promieniami UV. Zgrubiała, zatyka pory i uniemożliwia prawidłowe wydostanie się sebum. Skutek? Skóra jeszcze bardziej podatna na wypryski. Wniosek? Czym mniej, tym lepiej!

6. Jak zlikwidować pryszcze – wyciskaniu mówimy NIE

Wyciskanie pryszczy to po prostu otwieranie rany. Dotykając jej brudnymi rękami i narażając na inne zanieczyszczenia, opóźniamy proces gojenia i dodatkowo ryzykujemy powstawaniem blizn. Dłonie zawsze warto trzymać z dala od twarzy, aby dodatkowo nie przenosić bakterii. Pamiętaj też, aby dbać o higienę przyborów kosmetycznych!

7. Jak zlikwidować pryszcze – makijaż nie pomaga

Jasne, nikt nie czuje się komfortowo z wypryskami na twarzy. Często sięgamy wówczas po kamuflujące kosmetyki, jednak one dodatkowo zapychają pory. Staraj się więc nie przesadzać z ich ilością, zwłaszcza, że gruba warstwa korektora czy podkładu, daje efekt wręcz odwrotny od zamierzonego. Przetłuszczającą skórę warto ponadto ratować matującymi bibułkami, zamiast pudrem.

8. Jak zlikwidować pryszcze – zadbaj o dietę

Cukier, gluten i sól nie pomogą w walce z trądzikiem. Nie wystarczy bowiem leczyć go od zewnątrz, bo problem często bierze się od środka. Ogranicz fast foody i przetworzoną żywność, a zobaczysz efekty.

9. Jak zlikwidować pryszcze – skończ z używkami

Papierosy i alkohol też szkodzą Twojej skórze, ogranicz albo całkiem zrezygnuj z używek a skóra Ci podziękuje!

10. Jak zlikwidować pryszcze – czas na specjalistę

Stosujesz się do wszystkich rad, a Twoja skóra nie wygląda lepiej? Czas na specjalistę. Udaj się do dermatologa i wykonaj wszystkie zalecone badania, aby dowiedzieć się jak zlikwidować pryszcze. Trądzik może mieć bowiem podłoże genetyczne lub hormonalne i wymagać dużo większej uwagi.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
100%
Nie pomogło
0%
Komentarze