Finanse
Czytany poradnik
Jak zarobić na blogu
0

Jak zarobić na blogu

AUTOR:  Anita Wach31 stycznia 2018

Prowadzenie bloga staje się, coraz bardziej popularne. Zakładane są z pasji, chęci podzielenia się swoim hobby ze światem, a także dla zarobków. Niestety nie każdy ma możliwość drobienia się okrągłej sumy poprzez internetowe wpisy, a zatem, jak zrobić na blogu?

Jak zarobić na blogu

Bloga można założyć, o czym się chce, jeśli tylko mamy pomysł na siebie, odpowiednią ilość czasu i jesteśmy kreatywni. Nie należy jednak zakładać go z myślą o zarobkach. Wiele osób, które prowadzi blogi, zaczynały od zera, a dziś są na szczycie popularności, a także ich konto bankowe nie świeci pustkami. W internecie jest miejsce dla każdego, wystarczy tylko być oryginalnym w tym, co się robi i nie powielać już istniejących stron.

Reklama

Istnieje system reklamowy AdSense, który umieszcza na naszym blogu reklamy, które pasują do niego tematyką. Jest to łatwy sposób na zarobienie jakichś pieniędzy, ale ich przychód zależy od tego ile osób, wchodzi na naszego bloga. Im mniejsza oglądalność, tym mniej zarobimy. Musimy pamiętać, że wpływ na nasze zarabianie poprzez AdSense ma umiejscowienie danej reklamy, tematyka naszego bloga i to, z jakiego urządzenia ludzie go przeglądają. Istnieje jeszcze odnośnik, który przekierowuje oglądającego na inne strony, jest to tzw. przekierowanie do powiązanych postów. Ta opcja nie przynosi dużych zysków, ponieważ jest się rozliczanym od kliknięcia, im więcej osób kliknie tym więcej, zarobimy pieniędzy.

Współpraca

Niektóre marki mogą zaproponować ci współpracę przed podjęciem decyzji, musisz się nad tym dobrze zastanowić. Dla twojego bloga może to być początek czegoś naprawdę dobrego, a ty możesz zarabiać pokaźne sumy z drugiej strony, nie jest to pewniak. Im większa oglądalność twojego bloga, tym większe pieniądze zarobisz, małe blogi raczej nie dostaną propozycji współpracy. Minusem jest to, że taka współpraca pochłania sporo czasu, ponieważ zdarza się, że trzeba wysyłać raporty, negocjować umowę, reklamować dany produkt na różne, ciekawe sposoby na pieniądze też czasem można sobie poczekać.

Sklep internetowy

Jak zarobić na blogu ze sklepem internetowym? Wystarczy powiązać to ze sobą i tak np., posiadając blog o gotowaniu, możemy go podłączyć do jakiegoś sklepu internetowego sprzedającego żywność, przyrządy do gotowania i tym podobne rzeczy. Oprócz tego samemu możesz otworzyć sklep internetowy, ale to wymaga sporej wiedzy oraz wolnego czasu. Jeśli nam się uda, to może to być podstawą do tego, abyśmy zarabiali spore pieniądze robiąc to, co lubimy.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze