Czytany poradnik
Jak zaoszczędzić na jedzeniu
0

Jak zaoszczędzić na jedzeniu

Nie raz słyszeliśmy, że na jedzeniu nie powinno się oszczędzać. Zasada ta dotyczy tylko zdrowego odżywiania. Wszystko należy robić z głową i w ten sposób możemy się najeść, smacznie, zdrowo i oszczędnie. Przedstawiamy kilka porad, jak zaoszczędzić na jedzeniu.

Planowanie, czyli jak zaoszczędzić na jedzeniu

Idąc na zakupy, spisz listę produktów, których potrzebujesz i przede wszystkim trzymaj się jej! Rób ją systematycznie, omijaj wszelkie półprodukty, słodycze oraz inne niezdrowe rzeczy, które prowadzą do złego stanu zdrowia. Taka lista to nie tylko oszczędność czasu, ale także pieniędzy i oczywiście jedzenia, ponieważ nie kupisz nadmiaru tylko tyle ile akurat potrzebujesz.

Jedzenie na wynos

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o kupowania fast foodów. Do szkoły lub do pracy rób sobie przekąski w domu. Różnego rodzaju przekąski, obiady, sałatki, a nawet zwykłe kanapki, sprawdzą się w oszczędzaniu jedzenia. Nie wydasz też przy tym pieniędzy na lunch w restauracji, także można zobaczyć jaką korzyść niesie zrobione przez siebie jedzenie. Jeśli chodzi o jedzenie na mieście, warto znać umiar, mając obiad w domu nie idź do restauracji tylko dlatego, że wszyscy idą. Wyznacz sobie jakąś granicę np., 2 obiady w miesiącu zjedz na mieście, a resztę w domu. Ogranicz wydatki na jedzenie do minimum, a wiele na tym zyskasz.

Sklepy

Dobre jedzenie kupisz nie tylko w renomowanych, czyli drogich sklepach, ale także w zwykłych tzw. sieciówkach, których jest naprawdę sporo, a wybór produktów jest zróżnicowany. Kupuj produkty z długim okresem ważności, aby wystarczyły ci na dłużej. Nie daj się zwieść promocjom, kupuj z głową to, co potrzebujesz i w takiej ilości, jakiej ci potrzeba, nadmiar nie sprzyja nikomu, zwłaszcza, jeśli chodzi o oszczędzanie.

Zakupy w internecie

Coraz częściej możemy spotkać się z tym zjawiskiem. Wiele sklepów wdrożyło w życie właśnie ten sposób robienia zakupów. Jest to duża oszczędność czasu, a przy okazji i jedzenia, ponieważ szukamy tylko tych produktów, których potrzebujemy, nie przeglądając każdego działu po kolei.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze