Jak zablokować dostęp do Panelu Sterowania?

Jeżeli z jakiegoś względu chcemy zablokować dostęp do Panelu Sterowania należy wprowadzić odpowiednie zmiany do rejestru. W celu zablokowania dostępu, wklejamy poniższy kod do Notatnika i zapisujemy plik nadając mu rozszerzenie .reg.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]  „NoControlPanel”=dword:00000001 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]  „NoControlPanel”=dword:00000001

Po utworzeniu pliku klikamy na niego dwa razy i wybieramy Uruchom. Potem klikamy na Kontynuuj. Zgadzamy się na wprowadzenie zmian do rejestru. Uruchamiamy ponownie komputer. Dostęp do Panelu sterowania został wzbroniony.

Próba otwarcia Panelu sterowania zakończy się ukazaniem komunikatu. W celu odblokowania dostępu do Panelu sterowania do Notatnika wklejamy poniższy kod i zapisujemy plik nadając mu rozszerzenie .reg.

Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]  „NoControlPanel”=- [HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]  „NoControlPanel”=-

Na koniec importujemy wpis do rejestru.

WYPOWIEDZ SIĘ

Wprowadź treść komentarza.
Wprowadź swoje imię.