Technologie
Czytany poradnik
Jak zabezpieczyć się przed podsłuchami i ukrytymi kamerami?
0

Jak zabezpieczyć się przed podsłuchami i ukrytymi kamerami?

AUTOR:  Porady.org29 listopada 2019

Miniaturyzacja wszelkiego rodzaju urządzeń elektronicznych w zamyśle producentów miała zapewnić większy komfort użytkowania tych produktów, jednak coraz częściej są one wykorzystywane w celach inwigilacji. Zabezpieczenie przed podsłuchami i ukrytymi kamerami ma istotne znaczenie wszędzie tam, gdzie poufność informacji związana jest bezpośrednio z bezpieczeństwem. Warto bowiem pamiętać, że nieuczciwi kontrahenci mogą posuwać się w swoich technikach bardzo daleko, decydując się na zakup niezwykle kosztowych i ciężko wykrywalnych urządzeń. Równie zaawansowane powinny być zatem urządzenia służące zabezpieczeniu przed nieuczciwymi praktykami.

Wykrywacze laserowe

W ofercie sklepu SpyShop można znaleźć nowoczesne wykrywacze laserowe, które skanują otoczenie w poszukiwaniu kamer bezprzewodowych, ukrytych np. w przedmiotach codziennego użytku. Charakteryzują się one wysoką skutecznością działania oraz bardzo szybkim czasem wykrywania niepożądanych urządzeń szpiegowskich. Warto wspomnieć, że laserowe wykrywacze są w stanie wykrywać kamery, które są obecnie nieaktywne. Jest to bardzo często stosowana praktyka pozwalająca na zminimalizowanie ryzyka wykrycia. Wykrywacz AUMAS S-1 został wyposażony w podwójny laser o długości fali 900nm, co pozwala na wykrycie nawet najlepiej zabezpieczonych urządzeń podsłuchowych. Na uwagę zasługuje również bardzo atrakcyjna cena tego produktu oraz długi czas pracy.

Lokalizatory pluskiew i mikrokamer

Producenci lokalizatorów pluskiew i mikrokamer oferują bardzo szeroki wybór urządzeń różnego typu. W ofercie SpyShop znajdują się zarówno poręczne wykrywacze kieszonkowe, jak i lokalizatory o rozbudowanych i zaawansowanych funkcjach. Ze względu na możliwość pracy w szerokim paśmie, możliwa jest penetracja gęstych materiałów, takich jak beton, czy ziemia.

Nieuczciwi kontrahenci lub pracownicy stosują coraz to bardziej skomplikowane metody podsłuchów. Jedną z nich jest podłączanie urządzeń galwanicznie do instalacji przewodowych. Wykrywacz ST-300 “Spider” dostępny za pośrednictwem sklepu SpyShop świetnie radzi sobie z wykrywaniem w ten sposób zainstalowanych pluskiew. Dzięki wykorzystaniu pasywnych i aktywnych metod działania istnieje możliwość detekcji urządzeń szpiegowskich zarówno podczas ich pracy, jak i w trybie uśpienia. Ich pracę charakteryzuje wysoki poziom automatyzacji oraz szybki czas lokalizacji anomalii w instalacjach elektrycznych.

Wykrywacze kamer bezprzewodowych

W ofercie sklepu SpyShop jednym z najbardziej zaawansowanych produktów pod kątem wykrywania ukrytych kamer jest przechwytywacz obrazu z ukrytych kamer HS-500A. Urządzenie charakteryzuje się niebywale szerokim zasięgiem działania sięgającym nawet 150 metrów. W ciągu maksymalnie dwóch minut obraz przechwycony z ukrytych kamer transmitowany jest na wygodny ekran LCD. Urządzenie jest w stanie wykryć transmisje NTSC/ SECAM/ PAL w różnorodnych częstotliwościach. Uzyskany materiał wideo może być odtwarzany zarówno w czasie rzeczywistym, jak i zapisywany wraz z dźwiękiem na karcie pamięci.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
100%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze