Technologie
Czytany poradnik
Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?
0

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?

AUTOR:  Alicja Hudzik26 sierpnia 2019

Źle zabezpieczony komputer może paść celem ataku hakerów, którzy wykorzystają zgromadzone na jego dysku dane do własnych celów. Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami, wirusami lub włamaniem z sieci? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć komputer hasłem?

Każdy właściciel komputera powinien pamiętać o tym, by zabezpieczyć swój komputer specjalnie utworzonym hasłem. To podstawa, by ochronić dane przed niepowołanym dostępem, np. w sytuacji, gdy komputer zostanie skradziony. Jak zabezpieczyć komputer hasłem? Wystarczy otworzyć Panel Sterowania, wybrać zakładkę Konta użytkowników i Tworzenie swojego hasła. W oknie możemy utworzyć hasło dedykowane specjalnie dla naszego konta. Pamiętajmy, by zawierało ono minimum 8 znaków i zawierało zestaw różnych cyfr i liter oraz znaki specjalne.

Jak zabezpieczyć komputer i dane?

Jak zabezpieczyć komputer i dane? Poza dobrym hasłem komputer powinien być także chroniony w trybie ciągłym przez zaporę sieciową. Dobrze skonfigurowany firewall uchroni peceta lub laptopa przed większością zagrożeń. Jeśli boimy się utraty danych w wyniku kradzieży, warto zainteresować się także programami i modułami antykradzieżowymi, takimi jak np. Prey. Program współpracuje z różnymi urządzeniami, w tym także komputerem, z którego korzystamy na co dzień.

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami?

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami? Tutaj pomoże skuteczny program antywirusowy i dobry nawyk polegający na regularnym skanowaniu komputera w poszukiwaniu złośliwych programów. Programy takie jak AVG, ESET, czy AVAST będą chronić komputer na bieżąco. Warto pamiętać o ich regularnym aktualizowaniu, by posiadały one jak najbardziej aktualną bazę wirusów.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami?

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem z sieci? Warto pomyśleć o dwuskładnikowej weryfikacji (dwuetapowym uwierzytelnianiu). Usługa ta jest dostępna między innymi dla użytkowników Gmaila i Facebooka i może być aktywowana ręcznie. Polega ona na rozszerzonym logowaniu – aby zalogować się do aplikacji, należy podać dwa hasła, w tym jedno, które jest przesyłane na inne urządzenie – np. telefon użytkownika.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami? Warto połączyć kilka wymienionych powyżej metod, czyli firewall + program antywirusowy + regularne skanowanie, a także w miarę możliwości unikać publicznych hotspotów wifi, by nie narażać swoich danych na niebezpieczeństwo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź także: Jak zapobiec katastrofie, czyli kilka porad na temat zabezpieczania sprzętu i zabezpiecz należycie swój sprzęt!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze