Technologie
Czytany poradnik
Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?
0

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem?

Źle zabezpieczony komputer może paść celem ataku hakerów, którzy wykorzystają zgromadzone na jego dysku dane do własnych celów. Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami, wirusami lub włamaniem z sieci? Podpowiadamy!

Jak zabezpieczyć komputer hasłem?

Każdy właściciel komputera powinien pamiętać o tym, by zabezpieczyć swój komputer specjalnie utworzonym hasłem. To podstawa, by ochronić dane przed niepowołanym dostępem, np. w sytuacji, gdy komputer zostanie skradziony. Jak zabezpieczyć komputer hasłem? Wystarczy otworzyć Panel Sterowania, wybrać zakładkę Konta użytkowników i Tworzenie swojego hasła. W oknie możemy utworzyć hasło dedykowane specjalnie dla naszego konta. Pamiętajmy, by zawierało ono minimum 8 znaków i zawierało zestaw różnych cyfr i liter oraz znaki specjalne.

Jak zabezpieczyć komputer i dane?

Jak zabezpieczyć komputer i dane? Poza dobrym hasłem komputer powinien być także chroniony w trybie ciągłym przez zaporę sieciową. Dobrze skonfigurowany firewall uchroni peceta lub laptopa przed większością zagrożeń. Jeśli boimy się utraty danych w wyniku kradzieży, warto zainteresować się także programami i modułami antykradzieżowymi, takimi jak np. Prey. Program współpracuje z różnymi urządzeniami, w tym także komputerem, z którego korzystamy na co dzień.

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami?

Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami? Tutaj pomoże skuteczny program antywirusowy i dobry nawyk polegający na regularnym skanowaniu komputera w poszukiwaniu złośliwych programów. Programy takie jak AVG, ESET, czy AVAST będą chronić komputer na bieżąco. Warto pamiętać o ich regularnym aktualizowaniu, by posiadały one jak najbardziej aktualną bazę wirusów.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami?

Jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem z sieci? Warto pomyśleć o dwuskładnikowej weryfikacji (dwuetapowym uwierzytelnianiu). Usługa ta jest dostępna między innymi dla użytkowników Gmaila i Facebooka i może być aktywowana ręcznie. Polega ona na rozszerzonym logowaniu – aby zalogować się do aplikacji, należy podać dwa hasła, w tym jedno, które jest przesyłane na inne urządzenie – np. telefon użytkownika.

Jak zabezpieczyć komputer przed hakerami? Warto połączyć kilka wymienionych powyżej metod, czyli firewall + program antywirusowy + regularne skanowanie, a także w miarę możliwości unikać publicznych hotspotów wifi, by nie narażać swoich danych na niebezpieczeństwo.

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź także: Jak zapobiec katastrofie, czyli kilka porad na temat zabezpieczania sprzętu i zabezpiecz należycie swój sprzęt!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze