Dom
Czytany poradnik
Jak wytępić myszy w domu?
0

Jak wytępić myszy w domu?

AUTOR:  Alicja Hudzik21 października 2018

Myszy to gryzonie, które w okresie jesienno-zimowym lubią się wkradać do piwnicy, spiżarni, a nawet kuchni i sypialni. Szkody wyrządzone przez te szkodniki mogą być bardzo duże, nie tylko dla gospodarstwa, ale i dla domowników. Jak wytępić myszy? Zapraszamy do lektury!

Jak wytępić myszy w sposób humanitarny?

Aby nie dopuścić do plagi myszy, należy utrzymywać czystość w domu. Warto regularnie odkurzać, wietrzyć, przeglądać zapasy i pozbywać się zepsutych produktów, by nie dopuścić do inwazji! Aby myszy nie zamieszkały w naszym domu, należy również uszczelnić wszelkie możliwe wejścia, przejścia i rury. Gryzonie lubią jesienią się zadomawiać zwłaszcza w nowych budynkach.

Jeśli zaobserwowaliśmy niepożądanych lokatorów, można zastosować kilka humanitarnych metod, by się ich pozbyć. Myszy nie lubią zapachu dzikiej mięty, jałowca, cytryny i świeżych liści pomidorów. Tego typu rośliny można porozkładać w strategicznych miejscach, takich jak szafka, czy kredens, by zniechęcić gryzonie do odwiedzin w naszym domu.

Inny zapach, który może odstraszyć gryzonie, to kwitnąca wrotycz, jednak rośliny te są zbierane zazwyczaj latem, a następnie suszone w celu późniejszego użycia. Nowym rozwiązaniem na rynku są humanitarne, solarne odstraszacze gryzoni, które są bezpieczne dla człowieka i innych zwierząt domowych, jednak można je stosować wyłącznie w ogrodzie lub na działce.

Jak wytępić myszy – inne sposoby

Jak wytępić myszy w domu? Inne niż wymienione powyżej sposoby to:

  • Zakupienie lub zaadoptowanie kota (jednak nie ma gwarancji, że kocur będzie aktywnie polował i tępił myszy)
  • Zamontowanie pułapek (po każdej złapanej myszy należy wysterylizować pułapkę!)
  • Rozsypanie trutki w strategicznych miejscach w domu (jeśli mamy małe dzieci lub inne zwierzęta, to nie jest najlepsze rozwiązanie!).

Ostateczny sposób przepędzenia myszy, a raczej wytępienia ich to użycie chemicznych trutek lub zamówienie deratyzacji. Standardowy czas, w którym gryzonie giną po spożyciu trutki to od 2 do nawet 5 dni, rozwiązanie to nie jest polecane, ze względu na niehumanitarny sposób traktowania zwierząt.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze