Technologie
Czytany poradnik
Jak wysyłać CV mailem?
0

Jak wysyłać CV mailem?

AUTOR:  Anita Wach8 kwietnia 2018

Curriculum Vitae to życiorys zawodowy, który wysyła się do pracodawcy w celu podjęcia pracy. Kiedyś należało go wydrukować, dziś CV można wysłać mailem. Coraz więcej firm interesuje właśnie takie dostarczanie dokumentów, ponieważ ułatwia to i przyspiesza proces rekrutacji. Jak wysłać CV mailem, przedstawiamy instrukcję krok po kroku.

Gdzie napisać?

Do napisania CV można wykorzystać specjalne strony internetowe, które dysponują różnymi szablonami tego dokumentu. Gdy już takowy wybierzemy, należy go wypełnić i zapisać na komputerze w odpowiednim formacie. Jeśli chcesz samemu, napisać całe CV  możesz skorzystać z popularnych i dostępnych edytorów tekstów, które na pewno każdy ma zainstalowane w komputerze. Jest to ważna rzecz, ponieważ, pracodawca, który będzie miał problem z otworzeniem twojego dokumentu, najprawdopodobniej go odrzuci i przejdzie do następnego CV.

Poczta e-mail

CV dołączamy do maila, jako załącznik. Pamiętaj, aby nie pozostawiać pustego pola tekstowego w mailu, ponieważ wielu osobom taka wiadomość kojarzy się z rozsyłanymi, coraz częściej wirusami. Twoja wiadomość, może zawierać jedno zdanie np., ,,W załączniku przesyłam CV, ponieważ staram się o pracę na stanowisku…” Pamiętaj również o zatytułowaniu swojego maila, a także o formach grzecznościowych. Jeśli w ogłoszeniu, należy wysłać zdjęcie, najlepiej, aby nie przekraczało ono 50KB. Zdjęcie do CV musi być formalne ze zbliżeniem na twarz (takie jak do prawa jazdy lub dowodu osobistego). Nie wysyłaj maili z CV do wszystkich pracodawców za jednym razem, każda taka wiadomość powinna być wysyłana osobno. Warto zaznaczyć w ustawieniach programu opcję, która pokaże nam czy mail został przeczytany, wtedy będziesz miał pewność, że adresat dostał twoje dokumenty.

Nazwa pliku

Twój plik, który chcesz załączyć do maila, musi posiadać odpowiednią i czytelną nazwę. Zapisz go np., swoim imieniem i nazwiskiem, a do tego dodaj skrót CV. Oprócz Curriculum Vitae, prześlij pracodawcy dodatkowo list motywacyjny, ponieważ może się on przydać w trakcie rekrutacji. Stworzysz go w edytorze tekstów, tym samym, w którym pisałeś CV. Wysyłając go mailem, musisz go załączyć tak jak poprzedni dokument.

Jak wysyłać CV mailem?

Teraz zapewne już wiesz jak to zrobić, a jeżeli nadal nie radzisz sobie z tym zadaniem napisz komentarz – chętnie Ci pomogę. Zobacz także pozostałe poradniki związane z karierą w dziale Praca i kariera.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze