Oprogramowanie
Czytany poradnik
Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10
0

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10

AUTOR:  Joanna Cieślak31 października 2017

Posiadasz system Windows 10 i chcesz wyłączyć w nim automatyczne aktualizacje? W tym poradniku mamy dla Ciebie jak zwykle gotowe rozwiązanie.

System Windows 10

System Windows 10 to zupełnie nowa jakość w produktach Microsoftu. Nie chodzi tutaj jednak o rewolucje w samym systemie, ale w podejściu producenta do jego flagowego produktu. System ten jest dużo tańszy i łatwiej dostępny niż jego poprzednicy, a jego rozwój skupia się na aktualizacjach zamiast nowych wydaniach. Chociaż automatyczne aktualizacje pomagają dbać o bezpieczeństwo systemu Windows i nie jest zalecane, aby je wyłączać, to jednak w niektórych sytuacjach polityka Microsoftu wymuszająca update naszego oprogramowania może irytować. Jak zatem wyłączyć automatyczne aktualizacje w Windowsie? Odpowiadamy w Porady.org.

Jak wyłączyć aktualizacje Windows 10

Wyłączenie aktualizacji nie sprowadza się jednak tylko do bezpieczeństwa. Często również poprzez update np. sterowników możemy uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego i zaburzyć stabilną pracę naszego systemu.

Co możemy zatem zrobić i jak wyłączyć aktualizację Windows 10? Przede wszystkim radzimy, aby włączyć powiadomienie o aktualizacjach jeszcze przed ich pobraniem. Możemy wtedy zdecydować, które z nich chcemy zainstalować, a które nie. Dodatkowo możemy także ukryć te, których nigdy nie będziemy chcieli pobrać. A wszystko za pomocą tzw. polis grupowych. Umożliwiają one grupowe ustawianie uprawnień dla użytkowników i ich kont w Windowsie.

Aby tego dokonać należy:

  1. Nacisnąć przycisk menu Start i wpisać „Edytuj zasady grupy”;
  2. Otworzyć z lewej strony drzewo i wybrać Konfiguracja komputera | Szablony administracyjne | Składniki systemu Windows | Usługa Windows Update;
  3. Z prawej strony wybieramy polisy grupowe zwane „Konfigurowanie aktualizacji automatycznych”;
  4. Klikamy dwukrotnie na wybraną polisę;
  5. W nowym oknie zmieniamy opcję na „Włączone”;
  6. Zamykamy okno;
  7. Wymuszamy aktualizację polis grupowych poprzez otwarcie wiersza polecenia lub PowerShella;
  8. Wpisujemy tam komendę gpupdate /force;
  9. Aby zaktualizować polisy grupowe należy uruchomić ponownie nasz komputer;
  10. Jeżeli wszystko przebiegło poprawnie to w nowym oknie ustawień aktualizacji zobaczymy komunikat: „Niektórymi ustawieniami zarządza Twoja organizacja” (sposób ten niestety wyłącza możliwość ręcznej zmiany ustawień) ;

Dodatkowo możemy także skorzystać z narzędzia od Microsoftu do ukrywania aktualizacji. Do pobrania jest ono ze strony https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930. Po uruchomieniu narzędzia wybieramy opcję zaawansowane i odznaczamy parametr „Napraw automatycznie”. Wyświetli nam się lista aktualizacji do ukrycia, również tych jeszcze nie pobranych. Wystarczy jedynie, że wybierzemy te, które chcemy ukryć.

W ten sposób dowiedziałeś się jak wyłączyć aktualizacje Windows 10. Jeżeli porada była przydatna, kliknij łapkę w górę.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze