Dom
Czytany poradnik
Jak wyczyścić przypalone żelazko
0

Jak wyczyścić przypalone żelazko

AUTOR:  Anita Wach4 listopada 2017

Męczy Cię przypalone żelazko i zastanawiasz się nad kupnem nowego? A może jednak nie tracąc pieniędzy na nowe żelazko, zapoznaj się z poradami, jak wyczyścić przypalone żelazko.

Wystarczy chwila nie uwagi, a Twoje żelazko się przypala pozostawiając plamy na ubraniu. Co w takiej sytuacji zrobić z przypalonym żelazkiem, jeżeli nie chcemy go wymieniać na nowe. Większość porad wykorzystuje domowe porady, choć ty tego nie jesteś świadom. Dlatego zapoznaj się z nimi, a już nigdy więcej Twoje żelazko się nie przypali.

Ocet i soda oczyszczona

Jednym z częściej wykorzystywanych sposobów na wyczyszczenie przypalonego żelazka jest użycie octu i sody oczyszczonej. Taflę żelazka umyj tkaniną nasączoną octem. Pamiętaj, aby żelazko było lekko nagrzane, jednakże nie pozostawiaj go podłączonego pod prądem. Jeśli czyszczenie octem nie daje efektu, to warto wesprzeć to odrobiną sody oczyszczonej.

Oprócz octu, sól z wodą destylowaną 

Jeżeli mieszanina octu i sody oczyszczonej wciąż nie przynosi rezultatów, to spróbuj zastąpić je roztworem octu i soli. Zanim przejdziesz do czyszczenia przypalonego żelazka, roztwór octu i soli lekko podgrzej. Przed doprowadzeniem mieszaniny do wrzenia, zamocz tkaninę w roztworze i zacznij czyścić żelazko. Po tych czynnościach, warto przetrzeć żelazko wodą destylowaną, aby nie pozostawić osadu.

Materiał z solą 

Mówi się, że sól to wszelakie zło dla organizmu człowieka. Jednakże to dobry materiał na wyczyszczenie przypalonego żelazka. Aby użycie soli przyniosło niezłe efekty, należy sól rozrzucić na niewielkim kawałku materiału i prasować gorącym żelazkiem do momentu aż zniknie zabrudzenie na żelazku.

Środki czyszczące i patyczki do uszu

Jeżeli boimy się, że sól porysuje żelazko, możemy zastosować specjalne ściereczki bądź płyny do czyszczenia. Wtedy na rozgrzane żelazko nanosimy odrobinę płynu i wycieramy go ściereczką lub gąbką. Najbardziej przypalone miejsca, trudno dostępne możemy wyczyścić patyczkami do uszu. Patyczki moczymy w occie i czyścimy nimi żelazko, które to usuwają pozostałości po parze wodnej i usuwają osad po twardej wodzie.

Porady w skrócie

  1. Ocet, ciepła woda i kawałek tkaniny poradzą sobie z przypaleniami.
  2. Patyczki kosmetyczne w occie usuną ślady przypaleń z trudno dostępnych miejsc.
  3. Soda oczyszczona dobra na zabrudzenia i przypalenia, dodaj odrobinę octu.
  4. Dobry roztwór soli z octem nie jest zły, gdy w grę wchodzi woda destylowana.
  5. Czarno-biała gazeta i sól, prasuj gazetę aż sól się rozpuści i przypalone elementy znikną.
Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze