Sprzęt komputerowy
Czytany poradnik
Jak wybrać powerbank do laptopa
0

Jak wybrać powerbank do laptopa

AUTOR:  Alicja Hudzik18 sierpnia 2019

Jak wybrać powerbank do laptopa? Czy warto inwestować w power bank na baterie słoneczne? Co zrobić, by bateria do laptopa działała długo i sprawnie? Sprawdźcie koniecznie nasze porady!

Bateria do laptopa – dlaczego warto zainwestować w power banka?

Power bank to urządzenie, które doskonale się nadaje na wyjazdy, zarówno służbowe, jak i turystyczne. Po pełnym naładowaniu (które może trwać od kilku do kilkunastu godzin) urządzenie jest w stanie naładować kilkukrotnie telefon oraz laptopa. Status ładowania wyświetla się zazwyczaj na ekranie urządzenia. Jak wybrać powerbank do laptopa?

Powerbanki do laptopów – czym się sugerować przy wyborze?

Jak wybrać powerbank do laptopa? Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Wielofunkcyjność – niektóre urządzenia mogą zasilać nie tylko laptopa, ale i telefony, aby w pełni wykorzystać możliwości power banka, warto wyposażyć się w specjalne adaptery, które umożliwią podpinanie go do urządzeń różnego typu
  • Pojemność baterii – większość baterii wykorzystywanych w power bankach to ogniwa litowo-jonowe. Aby cieszyć się skutecznością urządzenia, warto inwestować w modele o większej pojemności baterii, co najmniej 12 000 mAh. Jeśli chodzi o ładowarki do laptopów, to sugerowane są modele o pojemności baterii powyżej 20 000 mAh.
  • Kompletność zestawu – poza power bankiem ważne jest, by w zestawie znalazły się także przewody USB, zasilacz oraz przewód DC (przewód zasilający)
  • Czas ładowania – duża pojemność baterii wiąże się z dłuższym czasem ładowania. W przypadku power banków do laptopa takie urządzenie może się ładować nawet kilkanaście godzin!
  • Funkcjonalność – nowe modele power banków często posiadają różne udogodnienia, np. poręczne uchwyty, więcej niż jedno gniazdo zasilania lub wbudowany przewód i różne końcówki (adaptery)
  • Renoma producenta – power bank dobrej marki z oryginalnym wyposażeniem to rozwiązanie, dzięki któremu znacznie zwiększysz swoją mobilność. Wybieraj więc mądrze!

Power bank na baterie słoneczne

Jeśli lubisz nowoczesne technologie i zależy Ci na urządzeniu, które będzie łączyło w sobie innowacje i ekologiczny charakter, możesz się zaopatrzyć w power bank na baterie słoneczne. Urządzenie to może współpracować nie tylko z laptopem, ale też z innymi urządzeniami, np. aparatem cyfrowym, przenośną konsolą, tabletem lub telefonem.

Ładowarka solarna przyda się na każdym wyjeździe, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy przez dłuższy czas dostępu do źródła prądu. Solarne power banki do laptopów mogą mieć baterię o pojemności sięgającej nawet 23 000 mAh!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze