Relacje
Czytany poradnik
Jak wybrać kwiaty na randkę?
0

Jak wybrać kwiaty na randkę?

AUTOR:  Alicja Hudzik5 lipca 2018

Kobiety uwielbiają dostawać kwiaty! Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak najlepiej wybrać kwiaty na randkę, nie tylko pierwszą, ale i kolejne!

Bukiet, czy pojedynczy kwiatek? Jakie są najlepsze kwiaty na randkę?

Zanim przejdziemy do wyboru konkretnego gatunku, czy też koloru, warto najpierw się zastanowić, czy chcemy podarować wybrance bukiet, czy pojedynczy kwiat. Bukiety są spektakularne i pozostawiają na długo piękne wspomnienia, jednak warto je zostawić na spotkania w kameralnych miejscach. W publicznym miejscu, na mieście, na spacerze, po randce w kinie eleganckim gestem będzie podarowanie kobiecie pojedynczego kwiatu. Z kolei, jeśli zostałeś zaproszony na kolację, kawę, obiad lub spotkanie w jej domu, albo też sam ją zaprosiłeś do siebie, bardziej efektowny i na miejscu będzie bukiet kwiatów. Bukiet wręczamy zapakowany, płatkami do góry, ale gdy z nim podchodzimy do kobiety, trzymamy go pąkami do dołu. Bukiet pięknych kwiatów się sprawdzi także wtedy, gdy zostałeś zaproszony na spotkanie z rodziną Twojej wybranki.

Kolor kwiatów

Kolor kwiatów ma ogromne znaczenie! Kwiaty, które podarujemy przyjaciółce powinny różnić się kolorem od tych, które dajemy ukochanej osobie!

Białe kwiaty

Białe kwiaty oznaczają niewinność. Najczęściej są używane podczas ważnych uroczystości, takich jak pierwsza komunia, czy ślub. Obdarzając kobietę białymi kwiatami sygnalizujesz, że masz wobec niej szlachetne zamiary oraz darzysz ją szczerym uczuciem.

Czerwone kwiaty

Niezależnie od tego, czy chodzi o kwiaty, czy o czekoladki lub kolor bielizny, czerwień to uniwersalny symbol miłości i pożądania. Jeśli kupując kwiaty dla wybranki, pierwszy do głowy przychodzi Ci czerwony kolor, to znak, że bardzo Ci zależy na osobie, którą chcesz obdarować! Czerwone kwiaty wręcza się osobom, które się kocha i są dla nas najważniejsze.

Żółte kwiaty

Żółty kolor, mimo że jest żywy i wprawia w pozytywny nastrój, niestety kojarzony jest bardziej z nieszczerością i dwulicowością, niż z uczuciami miłości. Żółte kwiaty na randkę to nie najlepszy pomysł, jeśli zależy Ci na kobiecie, której chcesz je podarować!

Kwiaty w kolorze kremowym, herbacianym lub bladoróżowym

Wszelkie odcienie różu i barwy kremowe oznaczają sympatię. Gdy dajesz kobiecie w prezencie kwiaty, które nie są czerwone, ale są w zbliżonym kolorze, okazujesz jej zainteresowanie, uwielbienie i przyjaźń. Kwiaty w kolorze różowym z reguły daje się przyjaciołom, z kolei herbaciane róże to oznaka niezobowiązującej (jeszcze) sympatii.

Kwiaty w kolorze błękitu

Dość rzadko się zdarza, że kobiety dostają kwiaty w kolorze błękitu nieba. A kolor ten oznacza przecież oddanie i wierność. Nietypowa barwa na pewno wywoła euforię u Twojej wybranki, więc nie bój się przy jakiejś okazji podarować kobiecie kwiaty właśnie w takim kolorze!

Róże, goździki, czy tulipany?

Kolor już mamy, ale jak wybrać kwiaty na randkę? Niezawodnym kwiatem podarunkowym jest róża, ponadczasowy i uniwersalny symbol miłości. Jednak jeśli chcesz być bardziej oryginalny, możesz pomyśleć o innych kwiatach. Kwitnące w maju bzy są uznawane za symbol oddania. Goździki z kolei oznaczają wierność, ale też i gorącą miłość. Tulipany wyrażają czułość wobec drugiej osoby, a bukiet niezapominajek oznacza, że chcemy, by ktoś zawsze o nas pamiętał. Równie romantyczne są frezje, byleby nie były w kolorze żółtym! Pamiętaj, że oprócz kwiatów możesz podarować kobiecie również czekoladki lub wino, wszystko zależy od Ciebie!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze