Praca i kariera
Czytany poradnik
Jak wstawić zdjęcie do CV
0

Jak wstawić zdjęcie do CV

AUTOR:  Porady.org15 lutego 2020

Jeśli szukasz idealnej pracy dla siebie to na pewno wiesz, że perfekcyjne CV pozwoli Ci się zbliżyć do zamierzonego celu. Doświadczenie i umiejętności które zostały nabyte czasem nie wystarczają a dobrze dobrane zdjęcie do CV może zaowocować nową pracą. W tym artykule dowiesz się jak dobrać odpowiednią fotografię i jak szybko wstawić je do CV, tak aby zadziałało to na twoją korzyść.

Jaką fotografie wybrać wstawiając zdjęcie do CV

Choć możesz zadawać sobie pytanie czy warto dodawać zdjęcie do CV to my mówimy, że nie jest to obowiązkiem. Jednak dobrze dobrana fotografia pomoże Ci zbudować profesjonalny wizerunek, a przyszły pracodawca na pewno większa uwagę zwróci na takie CV ze zdjęciem niż na takie gdzie go brakuje. Jaki wiec powinna wyglądać fotka? Oto kilka podstawowych zasad:

 1. Fotografia powinna być wyraźna, a twoja twarz nie rozmazana.
 2. Format zdjęcia musi pasować do całości. Pamiętaj jednak, żeby nie była za mała jak i za duża.
 3. Zastanawiasz się jakie ubranie włożyć przed wykonaniem zdjęcia? Najlepiej żeby twój wizerunek był schludny. Ładna koszula na pewno będzie tutaj idealnie pasowała.
 4. Kobiety powinny mieć związane włosy, a mężczyźni zgolono zarost bądź dobrze zadbany.
 5. Tło do fotografii powinno być jasne i przejrzyste.
 6. Twoje zdjęcie do CV możesz zrobić w formie en face czyli takie, które pokazuje twoją twarz od przodu. Pamiętaj o tym, aby nie wyjść za ponuro. Takie fotografie nie robią dobrego wrażenia.

Uwaga! Jeśli chcesz skorzystać z selfie to raczej nie będzie dobry pomysł. Dlatego najlepiej udaj się do fotografa bądź poproś kogoś z rodziny bądź przyjaciół, aby zrobił Ci ładne zdjęcie.

Jak wkleić zdjęcie do CV?

Wielu ludziom sprawia dużo problemów wstawienie zdjęcia do CV. Nic dziwnego takà fotografie trzeba nie tylko dodać do dokumentu ale również je sformatować. Jednak jeśli jesteś laikiem i nie chcesz się godzinami bawić w umieszczanie foto w CV. Możesz skorzystać z kreatorów online. Jednak jeśli masz już gotowe CV i chcesz je tylko uzupełnić zdjęciem mamy dla Ciebie kilka istotnych rad jak ułatwić sobie z tym prace. Pamiętaj, aby fotografia była zawsze umieszczona po prawej lub lewej stronie w górnym rogu. Oto wskazówki jak wkleić zdjęcie do CV?:

 1. Aby dodać zdjęcie do programu Word najpierw klikamy w miejsce gdzie to zdjęcie ma się pojawić np. Prawy górny róg.
 2. Następnie wybieramy opcje „ Wstaw obraz z pliku i wybieramy miejsce jego położenia.
 3. Kolejny krokiem jest zmiana stylu otoczenia tekstem. Dzięki temu będzie można przesunąć zdjęcie w odpowiednie miejskie. Musisz kliknąć na fotografie i wybrać z paska narzędzi Obraz „Zawijanie teksu”. Następnie zaznacz opcję „Ramka”. To ustawienie pozwoli na otoczenie zdjęcia tekstem, a co za tym idzie swobodne jego przesuwanie.

Jak zmniejszyć zdjęcie do CV? Zobacz na czym polega kompresja

Czasami zdjęcia dodawane do naszego CV zajmują zbyt dużą ilość miejsca, wiec komisja rekrutacyjna może odrzuci twoją aplikacje. Dobrze jest więc wykonać kompresje zdjęcia. Jak to zrobić? Oto 5 kroków.

 1. Kliknij na fotografie, którą chcesz skompresować. I wybierając z karty na górze „ Narzędzia obrazów” opcje „Formatowanie”.
 2. Następnie pojawi się okno kompresowanie obrazów, a Ty upewnij się, że jest zaznaczona opcja „Usuń przycięte części obrazu”. W następnym polu powinno być zaznaczone pole „Ekran”.
 3. Na koniec klikamy Ok i zapisujemy dokument.

Po takim zabiegu nasze CV zmniejszy swoją wagę nawet o kilka KB.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze