Dom
Czytany poradnik
Jak wprowadzić świeżość do swojego wnętrza?
0

Jak wprowadzić świeżość do swojego wnętrza?

AUTOR:  Marzena Kuźma23 marca 2018

Wprowadzenie do swojego wnętrza jakichś zmian, wcale nie musi wiązać się z generalnym remontem. Ostatnio bardzo popularny stał się minimalizm, prostota i surowe aranżacje, ale powoli odchodzi się od tej stylistyki.

Przebywając każdego dnia w tym samym miejscu, czasami to co nas otacza staje się nudne i czujemy potrzebę wpowadzenia powiewu świeżości

Wabi-Sabi-piękno w tym co nieperfekcyjne

Proste, zniszczone, naturalne i organiczne…

Piękno wynikające z upływu czasu? To właśnie Wabi-Sabi, określenie japońskiej filozofii i epoki designu, która stawia na autentyczne piękno, wynikające z upływu czasu i starości. Ta propozycja skusi tych, którzy kochają wszystko co surowe i dalekie od perfekcji. Drewno, metal, surowy beton czy cegła? Wybierając tylko poszczególne elementy możesz zastosować je jako trend, który odnowi Twoje znudzone mieszkanie.

A może coś geometrycznego?

Geometryczne dodatki pasują praktycznie do każdego wnętrza. Jeśli odpowiednio je dopasujemy i wprowadzimy do naszego mieszkania możemy uzyskać ciekawy i nietuzinkowy efekt. Styl taki kojarzony jest z brakiem nachalności i prostotą formy.

Prostokątne, trójkątne bądź kwadratowe?

Warianty, które proponujemy:

  • Poduszki z geometrycznymi wzorami w klasycznych zestawieniach czarno-białych, szaro-czarnych
  • Minimalistyczne stoliki w formie sześcianu
  • Zasłony w pokaźne figury geometryczne
  • Obrazy, plakaty z prostymi wzorami w jaskrawych kolorach
  • Dywany, w szczególności na drewniane podłogi
  • Obrazy w stylu kubistycznym
  • Metalowe lampy o krzykliwych barwach

Czarne dodatki do białego wnętrza

Coraz częściej mieszkania charakteryzuje biel i czystość. Zaczynamy być jednak po czasie znudzeni i chcemy poeksperymentować. Proponujemy czarne akcenty, które mimo wyrazistości mogą wprowadzić nutkę elegancji, prostoty, estetyki i lekkości. Najlepszym pomysłem będą proste formy mebli (stoliki, wieszaki, komody) o wywarzonych proporcjach.

Kwiaty

Wielki efekt zaczyna się od małych zmian! Czasem naprawdę wystarczy jeden, mały akcent by w naszym wnętrzu zagościł powiew świeżości i coś co poprawi nam nastrój i da więcej pozytywnej energi! Zapachy wspaniale oddziaływują na nasze zmysły, więc może zainwestuj w świeże kwiaty w wazonie? To element który powinien znaleźć się w każdym domu.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze