Technologie
Czytany poradnik
Jak usunąć konto Spotify
0

Jak usunąć konto Spotify

AUTOR:  Tomasz Gubała15 kwietnia 2018

Posiadasz konto na Spotify, ale chcesz je usunąć? Być może przekonała Cię oferta Apple Music lub po prostu chcesz zyskać więcej prywatności w sieci. W każdym z tych przypadków pomoże nasz poradnik, z którego dowiesz się jak usunąć konto Spotify.

Poradnik jak usunąć konto Spotify

Być może właśnie szukałeś lub szukałaś w Google informacji wpisując „Spotify jak usunąć konto”. Przedstawię Ci teraz poradnik, z którego dowiesz się jak usunąć konto Spotify na komputerze oraz smartfonie.

Spotify – jak usunąć konto na komputerze

Usuwanie konta Spotify możliwe jest na kilka sposobów. Jeżeli słuchasz muzyki z tej platformy za pomocą przeglądarki internetowej to pokażę Ci co zrobić, aby usuwanie Spotify przebiegło sprawnie i szybko.

Usunięcie konta Spotify możliwe jest poprzez ten formularz kontaktowy. Gdy klikniesz w link, w przeglądarce wybierz Konto i opcję „Chcę na stałe usunąć swoje konto Spotify”. Następnie kliknij Wciąż potrzebuję pomocy. W nowym formularzu poproś dział wsparcia technicznego o usunięcie konta.

Usuń konto Spotify na smartfonie

Na początek zaloguj się w aplikacji Spotify na Androidzie lub iOS. Kliknij kartę O aplikacji, a następnie Formularz kontaktowy. Następnie podobnie jak na komputerze wybierz Usuwanie/Anulowanie Spotify i Usuń/zamknij moje konto Spotify. Ostatnim krokiem jaki musisz wykonać to wybrać powód, dla którego chcesz usunąć Spotify oraz wpisać wiadomość do działu wsparcia technicznego.

Niestety, w nowszych wersjach Spotify funkcja ta została usunięta i jedyną możliwością na usuwanie Spotify jest wykonanie tego zgodnie z poprzednim krokiem z poziomu przeglądarki internetowej.

Jak odinstalować Spotify?

Jeżeli korzystasz z aplikacji Spotify na Windowsie lub systemie macOS pamiętaj, aby odinstalować ją także z komputera przed lub po usunięciu konta Spotify.

Nie wiesz jak odinstalować Spotify? Przejdź do Panelu sterowania do zakładki Dodaj/usuń programy, a następnie odinstaluj Spotify. W systemie macOS otwórz Finder i przeciągnij z zakładki Aplikacje program Spotify do kosza.

Podsumowanie

Chociaż w internecie nie znajdziesz wiele informacji o tym jak usunąć konto na Spotify to jak widzisz, jest to proces bardzo prosty. Postępuj zgodnie z moimi wskazówkami w tym poradniku, a zrobisz to w krócej niż 5 minut!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
100%
Komentarze