Jak usunąć konto na Facebooku?

Praktycznie każdy z nas posiada obecnie konto w serwisie Facebook, jednak co w przypadku, gdy chcemy z niego zrezygnować? Jak usunąć konto na Facebooku lub zdezaktywować profil?

Facebook wręcz zawładnął internetem. Ilość użytkowników tego portalu liczyć można juz w miliardach. Nie oznacza to jednak, że ta hegemonia nie ma końca. WIele osób zastanawia się już teraz jak usunąć konto na Facebooku. My odpowiadamy na to pytanie.

Jak usunąć konto na Facebooku

Zakładanie konta w serwisie Facebook jest banalnie proste jak i skasowanie. Jednak znalezienie linku/strony umożliwiającego skasowanie konta nie jest już takie przejrzyste. Warto zaznaczyć, iż konto na Facebook-u można również zdeaktywować. Dezaktywacja konta nie powoduje usunięcie informacji z bazy. Jedynie ?schowanie? naszego profilu.

W celu deaktywacji konta postępujemy zgodnie z instrukcją poniżej.

  1. Klikamy na ustawienia konta,
  2. Przechodzimy do zakładki Ogólne,
  3. Na dole strony mamy możliwość dezaktywacji konta klikając Zarządzaj kontem,
  4. W rozwiniętym menu wybieramy odpowiednio Dezaktywuj konto,
  5. Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami na Facebooku.

Jeżeli będziemy chcieli ponownie skorzystać z fb wystarczy konto aktywować.

Dezaktywacja a usuwanie konta FB

Co w przypadku, jeżeli chcemy usunąć konto na stałe? Jak usunąć konto na Facebooku bezpowrotnie?

W celu skasowania konta na Facebooku wystarczy kliknąć wpis w przeglądarce ten link: facebook.com/help/delete_account. Należy następnie podać swój login i hasło a następnie kliknąć na przycisk Usuń moje konto.

Kolejnym krokiem potwierdzającym usunięcie konta z Facebook-a jest przepisanie kodu z obrazka i o kliknięcie przycisku potwierdzającego usuwanie.

Warto przeczytać ostatni komunikat:

Twoje konto z tej strony zdeaktywowano i zostanie usunięte po 14 dniach. Jeżeli zalogujesz się w ciągu 14 dni, będziesz miał opcje anulowania twojego żądania.

W celu trwałego usunięcia konta z FB nie logujemy się przez okres 14 dni. Po upływie 14 dni konto wraz z zawartością zostanie skasowane.

W celu weryfikacji możemy spróbować zalogować się na konto, które posiadaliśmy. Jeżeli masz pytania jak usunąć konto na Facebooku napisz komentarz – pomożemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here