Mieszkanie
Czytany poradnik
Jak urządzić małą sypialnię w bloku?
0

Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

AUTOR:  Porady.org31 sierpnia 2020

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna zapewniać nam komfort i być funkcjonalna. To drugie ma szczególne znaczenie w przypadku sypialni małych, gdzie czasem trzeba wykazać się kreatywnością, by urządzić je ciekawie, stylowo i praktycznie. Urządzenie małej sypialni w bloku może być proste, a my podpowiadamy, jak tego dokonać!

Zacznijmy od łóżka

Mała sypialnia nie oznacza, że powinniśmy rezygnować z komfortu. To miejsce powinno być przytulne i zapewniać nam dobry, całonocny wypoczynek, dlatego przy wyborze łóżka kierujmy się przede wszystkim jego wygodą. Nie decydujmy się na zbyt małe łóżko, nawet jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią – łóżko to główny i najważniejszy mebel w naszej sypialni, dlatego nie bójmy się większych wymiarów. Możemy postawić na łóżko o szerokości 140 lub 160 cm. Praktycznym może być również wybór łóżka ze schowkiem, który umożliwia przechowywanie koców, poduszek czy zimowej odzieży, itp., przez co łatwo zaoszczędzimy na miejscu w szafie.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

Szafa

Tutaj warto postawić na dużą, pojemną szafę. Małe mieszkania nie lubią bałaganu, dlatego tak ważna jest dobra organizacja przestrzeni i miejsca. Pojemna szafa pozwoli nam przechowywać wszystkie ubrania, akcesoria i urządzenia użytku domowego w sposób wygodny i efektywny. Możesz zamówić szafę zaprojektowaną na wymiar, by wykorzystać jak najlepiej każdy centymetr przestrzeni.

Miejsce przy oknie

W małej sypialni warto również sprytnie wykorzystać przestrzeń przy oknie. Często montaż dłuższego blatu przy parapecie spowoduje, że doczekamy się funkcjonalnego biurka. Obok okna możemy zamontować kilka półek, na których będziemy przechowywać nasze książki czy pamiątki.

Półki możemy także umieścić nad samym łóżkiem, dzięki czemu zyskamy miejsce na szklankę wody, budzik czy okulary (ten pomysł może sprawdzić się zwłaszcza wtedy, gdy w sypialni brak jest miejsca na szafki nocne).

Wybór mebli

Jeżeli zaś chodzi o wybór mebli warto postawić na minimalizm. W sypialni nie powinniśmy dopuścić do przebodźcowania, zwłaszcza, gdy sama przestrzeń jest niewielka. Meble powinny być lekkie, najlepiej w jednej lub zbliżonej do siebie kolorystyce (pięknie prezentować się będą meble białe). Dobrym pomysłem jest również kupno pięknego, szklanego regału czy montaż luster. Takie dodatki wprowadzą elegancję oraz optycznie powiększą wnętrze.

Jak urządzić małą sypialnię w bloku?

Kolorystyka

Mniejsze pokoje dużo zyskują na barwach jasnych, dlatego na ścianę najlepiej wybrać biel lub beż, itp. W dodatkach możemy zaś pokazać nieco pazura. Ciekawa poduszka ozdobna na łóżko, kolorowy pled czy tapeta położona na ścianę za wezgłowiem z pewnością nada charakteru naszej sypialni.

Małe sypialnie również mogą być urządzone w sposób funkcjonalny i piękny. Po meble i akcesoria do sypialni zapraszamy do sklepów JYSK.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze