Internet
Czytany poradnik
Jak tworzyć angażujące treści w internecie?
0

Jak tworzyć angażujące treści w internecie?

AUTOR:  Porady.org15 maja 2020

Skuteczny content marketing przyczynia się do generowania wartościowego ruchu na stronie internetowej. Jak tworzyć angażujące treści i zbudować silną pozycję witryny w sieci? Przygotowaliśmy dla Ciebie listę 10 zasad tworzenia dobrego contentu!

Jak tworzyć angażujące treści? Czym jest content marketing?

Content marketing to strategia, która opiera się w dużej mierze na tworzeniu i publikowaniu wartościowych treści na stronie internetowej. Strategia ta ma na celu pozyskiwanie klientów i czytelników oraz zwiększenie zasięgów witryny w sieci.

Content marketing skupia się na działaniach, które oddziałują na klienta, przekaz reklamowy powinien więc być interesujący i zachęcać odbiorcę do sprawdzenia. Dzięki temu można zbudować długotrwałą relację z klientem lub konsumentem.

Popularne i wartościowe strony internetowe (bogate w merytoryczne i unikalne treści) są także faworyzowane przez algorytmy wyszukiwarek internetowych. Jak tworzyć angażujące treści?

Jak tworzyć angażujące treści? Oto 10 zasad dobrego contentu!

#1 Badaj i analizuj trendy

Warto używać specjalistycznych narzędzi po to, by wiedzieć, czego aktualnie szukają internauci w sieci. W tym celu można użyć między innymi Google Trends. Jeśli brakuje Ci pomysłów na artykuł lub nie jesteś na bieżąco z nowościami, warto skorzystać z tego narzędzia!

#2 Dobieraj starannie frazy kluczowe

Pozycjonowanie SEO to kluczowe działania, które pomogą Ci zwiększyć zasięgi strony w sieci. W wyszukiwaniu mocnych fraz kluczowych, na które będzie można skutecznie pozycjonować stronę, pomagają między innymi takie narzędzia jak Answer the Public. Dzięki niemu można wygenerować frazy, zarówno ogólne, jak i z długim ogonem, dla wielu różnych języków. Działanie tego narzędzia opiera się na zapytaniach wpisywanych w Google.

#3 Pisz poprawnie!

O jakości publikowanych tekstów świadczy przede wszystkim ich poprawność. Aby teksty były profesjonalne, muszą być poprawne pod kątem ortografii, gramatyki i interpunkcji. Warto wspierać się w codziennej pracy takimi narzędziami jak np. korektor tekstu online – Language Tool.

#4 Używaj chwytliwych tytułów i nagłówków

Tworzenie angażujących treści to przede wszystkim odwołanie się do emocji. Aby przyciągnąć uwagę klienta, należy wykazać się kreatywnością. Mile widziane są chwytliwe tytuły, sugerujące, że artykuł rozwiązuje jakiś problem i jest najlepszym źródłem wiedzy na dany temat.

Kreatywność w tej branży jest szczególnie ceniona, dlatego notuj każdy dobry pomysł, by kiedyś do niego wrócić i go rozwinąć.

#5 Nie plagiatuj

Wartościowe treści to treści unikalne. Nowe, nigdzie jeszcze niepublikowane. Ich wartość można analizować, korzystając z narzędzia antyplagiatowego. Po wklejeniu tekstu w takie aplikacje jak np. Plagialism Checker otrzymujemy czytelny raport orzekający o tym, czy nasze treści nie są zduplikowane.

#6 Monitoruj

Aby dowiedzieć się, czy Twoje działania są skuteczne, monitoruj takie wskaźniki jak ruch na stronie, zasięg, sprzedaż, badaj także reakcje ludzi na to, co publikujesz, np. w mediach społecznościowych. Nawiązuj dialog z klientami i odpowiadaj na komentarze, które pojawiają się w sieci.

#7 Wzywaj do działania

Angażujące treści to treści, po przeczytaniu których czytelnik podejmuje działanie. Nie zawsze chodzi tutaj stricte o sprzedaż. Konwersja to także zasubskrybowanie kanału, dodanie strony do ulubionych zakładek lub zapisanie się na newsletter.

#8 Zintegruj stronę z Social Media i promuj swoje teksty

Aby zaangażować czytelników, musisz do nich najpierw dotrzeć. Najlepsze miejsce do tego, by wywołać reakcję, pobudzić do dyskusji lub podzielić się ciekawymi treściami to Social Media. Zadbaj o to, by zintegrować publikacje z kilkoma najpopularniejszymi kanałami mediów społecznościowych i promuj swoje treści!

#9 Zadbaj o atrakcyjną formę

Atrakcyjne treści to treści, które są przejrzyste i łatwo czytelne. Ważna jest zarówno optymalizacja nagłówków, jak i wspomaganie tekstu ciekawymi ilustracjami i grafikami. Warto skorzystać z modnych obecnie infografik – w ten sposób możesz przedstawić czytelnikom w pigułce najważniejsze i najciekawsze treści.

#10 Planuj i działaj precyzyjnie

Tworzenie treści w sposób chaotyczny, bez konkretnego planu i określenia grupy docelowej sprawi, że nie dotrzesz z nimi do szerokiego grona osób. Aby stworzyć skuteczną strategię, przyda się więcej informacji o potencjalnych odbiorcach contentu. Ile mają lat? Jakiej są płci? Gdzie mieszkają? Jakie strony odwiedzają, jaki tryb życia prowadzą i które wartości są dla nich istotne? Na te wszystkie pytania warto sobie odpowiedzieć, zanim zaczniesz tworzyć treści.

Tworzeniem tekstów powinna się zajmować osoba, która nie tylko dobrze pisze, ale też posiada duże zdolności analityczne oraz wiedzę z obszarów marketingowych. W codziennej pracy mogą się przydać różnego rodzaju aplikacje i narzędzia do planowania i zarządzania czasem, takie jak np. Pocket, czy Trello. Warto prowadzić także arkusz kalkulacyjny, w którym gromadzone będą tematy artykułów oraz używane frazy kluczowe.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
100%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze