Czytany poradnik
Jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć?
0

Jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć?

AUTOR:  Klaudia Ozimek8 października 2018

Podczas codziennej pielęgnacji włosów może nam zabraknąć czasu na ich powolne wysuszenie. Przez to sięgamy po suszarkę, której ciepłe powietrze może przyczynić się do zniszczenia i wysuszenia włosów. Koniecznie sprawdź, jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć.

Jak suszyć włosy – suszarka w odpowiedniej odległości od głowy

Jeśli nie wiesz, jak suszyć włosy, by ich nie zniszczyć, to koniecznie pamiętaj, by podczas suszenia nie przybliżać suszarki zbyt blisko głowy. Powodem tego jest ciepłe powietrze, jakie może otwierać łuski włosa, przez co zaczną one szybciej się niszczyć i rozdwajać. Przybliżając suszarkę zbyt blisko włosów, mogą się one zacząć plątać i uderzać o siebie nawzajem, co sprawi, że staną się łamliwe. Jeśli chcesz suszyć włosy, tak by ich nie zniszczyć, to trzymaj suszarkę około trzydzieści centymetrów od głowy.

Jak suszyć włosy – wybieraj chłodne powietrze

Podczas suszenia najczęściej decydujemy się na ciepłe, wręcz gorące powietrze z suszarki. To jednak nie jest najlepszy wybór ani dla włosów, ani dla skóry głowy. Jeśli nie wiesz jak suszyć włosy, to koniecznie wybieraj chłodne powietrze w suszarce, ponieważ nie niszczy ono tak bardzo naszych włosów i nie otwiera łusek ani porów. W dzisiejszych czasach coraz więcej suszarek ma opcję chłodnego powiewu powietrza, a to właśnie ona jest najbardziej bezpieczna dla zdrowia włosów.

Odczekaj, aż włosy same wyschną

Często zadajemy sobie pytanie, jak suszyć włosy. Suszenie włosów suszarką jest przez nas najczęściej wybierane, ponieważ dzięki temu nasze włosy lepiej się układają, a proces suszenia trwa nie więcej niż dziesięć minut. Jednak traktowanie włosów gorącym powietrzem z suszarki, kiedy są mokre, sprawi, że staną się one słabe, suche i łamliwe. Dlatego przed rozpoczęciem suszenia dobrze osusz włosy ręcznikiem, tak, by nie kapała z nich woda. Tylko pamiętaj, by nie pocierać włosów o ręcznik, ponieważ to uszkodzi ich strukturę. Możesz odczekać kilka minut, by włosy same trochę podeschły, a dopiero potem wysusz je do końca przy użyciu suszarki.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze