Czytany poradnik
Jak stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn?
0

Jak stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn?

AUTOR:  Alicja Hudzik6 lipca 2018

LinkedIn to nie tylko narzędzie umożliwiające rozwijanie bazy kontaktów oraz planowanie ścieżki kariery. To także przepustka do świata pracy! Z nami dowiesz się, jak stworzyć skuteczny i przyciągający oko profil na LinkedIn. Gotowy? Do dzieła!

Jak stworzyć profil na LinkedIn, który przyciągnie uwagę rekruterów?

Dobry profil na LinkedIn to profil bogaty w łatwo dostępne informacje. LinkedIn powstał po to, by ułatwić rekruterom poszukiwania potencjalnych pracowników. Dlatego też warto zadbać o to, by Twój profil był kompletny i zawierał jak najwięcej przydatnych informacji. Posiadasz bloga lub stronę WWW? Dodaj odnośnik do Twojej twórczości do sekcji Linki. Specjalizujesz się w sprzedaży, negocjacjach z klientami B2B lub zarządzaniu projektami i zespołem? Dodaj Twoje kwalifikacje do działu Umiejętności i potwierdzenia. Posiadasz bogatą historię, jeśli chodzi o wykształcenie oraz doświadczenie? Uzupełnij swój profil i zadbaj, by te informacje pojawiły się w rubryce Doświadczenie oraz Wykształcenie. Masz na koncie jakieś wyróżnienia i nagrody, ukończyłeś specjalistyczne kursy, albo działałeś aktywnie na rzecz ogólnopolskich organizacji? Wprowadź je do zakładki Osiągnięcia.  Aby Twój profil na LinkedIn był rzetelny, pamiętaj o datach i przedziałach czasowych, w których pracowałeś. Zwróć uwagę na dokładną nazwę poprzednich Pracodawców lub Stowarzyszeń, na których rzecz aktywnie działałeś. Pamiętaj również, by określić w miarę precyzyjnie stanowisko oraz piastowane obowiązki. Wszystkie te informacje pomogą Twojemu przyszłemu pracodawcy podjąć decyzję, czy pasujesz do profilu jego firmy i wywiążesz się z przydzielonych zadań!

Dobry profil na LinkedIn to profil ze zdjęciami

W sieci każdy może być anonimowy, ale na rynku pracy anonimowość nie jest pożądaną rzeczą. Pracodawcy lubią widzieć wcześniej, z kim mają do czynienia. Nierzadko przed rozmowami kwalifikacyjnymi przeglądane są profile facebook kandydatów oraz robiony research na ich temat. Zadbaj, by Twój profil LinkedIn posiadał zdjęcia, obowiązkowo  musi się w nim znaleźć zdjęcie profilowe, dodatkowo możesz również zamieścić zdjęcie w tle. Zdjęcie powinno być wysokiej jakości oraz wykonane profesjonalnie. To nie jest miejsce na selfie lub zdjęcia z imprez! Wykorzystaj zdjęcia dyplomowe lub te robione do dowodu osobistego (o ile nadal są w miarę aktualne).

Dbaj o kontakty!

Aby stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn, warto dbać o sieć kontaktów. Dodawaj znajomych, śledź wydarzenia z branży i nawiązuj nowe kontakty. Cennym elementem profilu mogą być również Rekomendacje, czyli pozytywne opinie na Twój temat. Takie opinie może wystawić przełożony lub współpracownicy. Możesz o nie poprosić, używając panelu Zarządzanie rekomendacjami. Jeśli chcesz, możesz odwiedzić profile znajomych i wystawić im rekomendacje, a oni w zamian odwdzięczą się tym samym! Pamiętaj, by aktualizować informacje na profilu, dbać o jego widoczność, nawiązywać kontakty i udzielać się aktywnie. Wtedy na pewno ktoś z branży się Tobą zainteresuje!

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze