Odchudzanie
Czytany poradnik
Jak schudnąć z brzucha
2

Jak schudnąć z brzucha

AUTOR:  Anita Wach14 marca 2018

Kobiety najczęściej chcą schudnąć z brzucha. Fałdki, które pojawiają się w tej okolicy, sprawiają, że czujemy się nieatrakcyjne i mniej pewne siebie. Jak schudnąć z brzucha, żeby czuć się dobrze w swoim ciele? Mężczyźni również, spotykają się z otyłością brzuszną, a nasze porady, będą skuteczne również w ich walce o lepszą sylwetkę.

Jak schudnąć z brzucha?

Niestety nie jest możliwe, aby schudnąć tylko z jednej części ciała. Najważniejszą rzeczą, którą musimy stosować, jeśli chcemy schudnąć, jest dieta. Podpowiadamy, co robić, aby zrzucić zbędny tłuszcz. Jeśli masz taki problem, przeczytaj nasz artykuł i wypróbuj podane w nim metody na to jak schudnąć z brzucha.

Dieta

Jak schudnąć z brzucha za pomocą diety? Najpierw należy wyeliminować takie rzeczy jak:

 • nabiał, który może wzdymać, a co za tym idzie zwiększać obwód brzucha,
 • ostre przyprawy i pikantne potrawy w dużej ilości powodują, zwiększenie ilości produkowanych gazów,
 • tłuste potrawy, są ciężko strawne i powodują bolesne wzdęcia,
 • warzywa strączkowe, również powodują gazy i wzdęcia,
 • alkohol, wzdyma i odkłada się głównie w okolicach brzucha,
 • napoje gazowane, wzdymają, zwiększają obwód brzucha oraz powodują gazy.

Ćwiczenia

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha nie wystarczy tylko robienie brzuszków. Połącz aktywność fizyczną z odpowiednio zbilansowaną dietą, aby uzyskać długotrwały, zadowalający efekt. Chcąc wypracować mięśnie brzucha, staraj się robić jak najwięcej ćwiczeń, angażujących wszystkie mięśnie z tego rejonu, napinaj je świadomie, kontrolując to co robisz.

Nie objadaj się!

Ostatni posiłek, powinieneś zjeść na 3 godziny przed snem. W nocy nasz metabolizm zwalnia, a co za tym idzie wolniej wszystko trawimy, a nie strawiony pokarm odkłada się w tłuszcz. Na kolację najlepiej zjeść lekkie posiłki, które łatwo się trawi.

Konsekwencja przede wszystkim

Jeśli chcesz schudnąć, musisz być konsekwentny. Zaplanuj sobie wszystko po kolei, ułóż plan ćwiczeniowy, zastosuj się do odpowiedniej diety i trzymaj się ustalonych zasad. Polub to co robisz, odczuwaj satysfakcję z każdego zdrowego posiłku oraz wykonanego ćwiczenia tylko tak osiągniesz sukces i będziesz mógł cieszyć się wymarzoną sylwetką. Pamiętaj, pij też dużo wody! Jest ona dobra na wszystko i przyspiesza proces trawienia.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
100%
Nie pomogło
0%
2Komentarze
 • Amelia
  31 marca 2018 at 02:25

  ja nie wiem my to chyba kobiety z tym brzuchem to mamy przekleństwo, ja za cholerę nie wiem jak schudnać z brzucha, macie pomysły?

  • Kasia Kaczmarz
   3 kwietnia 2018 at 16:39

   Droga Amelio, wszystko jest podane w artykule 🙂 Ćwiczenia + zdrowa dieta i systematyczność to klucz do sukcesu. Na brzuch polecam ćwiczenia, które nazywają się Aerobiczna 6 Weidera, naprawdę dają efekt.