Zakupy i e-commerce
Czytany poradnik
Jak robić tanie zakupy online?
0

Jak robić tanie zakupy online?

AUTOR:  Porady.org9 sierpnia 2019

Masz wrażenie, że ciągle przepłacasz, kupując online? Wbrew pozorom zakupy w sklepie internetowym wcale nie muszą być drogie. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby nie wydać za dużo pieniędzy i jak odróżnić dobry sklep od sprzedającego artykuły wątpliwej jakości. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Regularnie sprawdzaj ofertę

Pierwszym krokiem do zrobienia tanich zakupów jest regularne sprawdzanie oferty. W tym celu musisz wziąć pod lupę kilka upatrzonych sklepów i raz na jakiś czas sprawdzać, jakie wprowadzają zmiany.

Na szczególnej uwadze miej zwłaszcza ofertę promocyjną. Każdy sklep powinien mieć na swojej stronie osobną kategorię z wyprzedażami. Jeśli nie wiesz, jak to wygląda w praktyce, przykład takiego rozwiązania zobaczysz choćby na bdsklep.pl. Dzięki informacji o tym, że ten supermarket online ma setki produktów w promocji, masz większą szansę na znalezienie dobrej oferty. To po prostu oczywiste ułatwienie, które na pewno ci się przyda.

Porównuj ceny

Pamiętaj jednak o tym, aby od razu nie ulegać super promocji, bo po czasie może się okazać, że wcale nie była taka super. Przed zakupem zawsze porównuj ceny tego samego produktu w różnych sklepach. Dość często bywa, że różnica jest bardzo duża. Wprawdzie nie zauważysz tego przy zakupie zgrzewki wody, ale kupując coś o dużej wartości, możesz nieświadomie znacznie uszczuplić swój portfel. A przecież tak być nie musi.

Sprawdź opinie o sklepie

Powszechnie wiadomo, że tanio nie zawsze idzie w parze z dobrze. Nie każdy sklep, w którym znajdziesz okazyjne ceny, oferuje produkty wysokiej jakości. Niekiedy może się okazać, że są to nawet artykuły z drugiej ręki lub – w przypadku żywności – blisko terminu przydatności do spożycia.

Takich rozczarowań unikniesz, czytając opinie o sklepie. Jeżeli inni klienci skarżą się na niską jakość produktów, zyskasz pewność, że te kilka złotych mniej nie bierze się znikąd.

Unikaj drogich dostaw

Czasami przepłacamy wcale nie za to, co umieścimy w koszyku, ale za dostawę. Zawsze sprawdzaj, czy przypadkiem cena tej usługi nie jest zbyt wysoka w stosunku do zakupionych produktów. Jeśli to możliwe, unikaj dostaw wartych więcej niż 20 proc. całego zamówienia. Prawdopodobnie bez problemu znajdziesz tańszą opcję.

Zwróć także uwagę na to, czy sklep oferuje darmową dostawę od jakiejś kwoty. Wówczas planuj zakupy tak, aby kupić większą ilość produktów, dzięki której unikniesz płacenia za dostawę.

Rób przemyślane zakupy

Jeżeli starasz się oszczędzać, prawdopodobnie nie trzeba ci tego mówić, ale każde zakupy powinny być przemyślane. Tyczy się to także tych online. Kupowanie pod wpływem chwili prawie zawsze wiąże się z dodatkowymi wydatkami, których można było uniknąć.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze