Czytany poradnik
Jak przygotować rower na wiosnę?
0

Jak przygotować rower na wiosnę?

Jest coraz cieplej, zbliża się odpowiedni czas, aby wyciągnąć rowery i przygotować się na wiosenny i letni sezon. Jeśli odpowiednio przygotowałeś swój rower do przechowania jesienią, nie powinieneś mieć problemów z wyruszeniem w drogę stosunkowo szybko i łatwo.

Podczas wyjmowania roweru ze schowka i przygotowania go do drogi, ważne jest przeprowadzenie dobrego przeglądu i kontroli roweru. Jeśli pojazd wymaga napraw, załatw je przed jazdą. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, w drodze będziesz, cieszyć się wspaniałą pogodą i aktywnością fizyczną bez żadnych przeszkód i niespodzianek.

Czyszczenie

Zacznij od czyszczenia roweru, aby rower świetnie wyglądał podczas pierwszej jazdy. Wyczyść ramę motocykla ciepłą wodą z mydłem i pedały za pomocą miękkiego pędzelka. Opłucz i osusz czystą szmatką.

Sprawdź opony

Sprawdź opony i felgi pod kątem uszkodzeń i napraw. Wymień opony, jeśli jest to konieczne. Również w tym momencie upewnij się, że koła obracają się płynnie i niczego nie chwytają.

Uzupełnij powietrze

Zweryfikuj opony pod kątem zużycia, strzępienia, pęknięć i dziur. Wymień te, na których zauważysz jakiekolwiek podejrzane uszkodzenia. Po zakończeniu kontroli wizualnych sprawdź powietrze w oponach. Użyj pompki i wskaźnika opony, aby nadmuchać do zalecanego ciśnienia w oponie.

Sprawdź hamulce

Skontroluj układ hamulcowy i klocki hamulcowe. Upewnij się, że hamulce działają i zapewnią kontrolę oraz bezpieczeństwo. Klocki hamulcowe powinny uderzać o obręcz koła równocześnie, aby umożliwić łatwe hamowanie.

Sprawdź układ napędowy

Układ napędowy obejmuje pedały, koła zębate i łańcuch. Napraw i wymień zużyte koła zębate i ich części. Zwróć uwagę na to, że łańcuchy zużywają się i powinny być co jakiś czas wymieniane. Dodaj smar do łańcucha – ułatwi to ruch i zmianę biegów. Sprawdź biegi, tak aby zmienianie ich nie sprawiało Ci trudności. Jeśli masz z tym problem, zabierz swój rower do warsztatu w celu ich wymiany. Sprawdź kable pod kątem pęknięć. Wymień popękane lub uszkodzone. Są to ważne złącza w układzie hamulcowym, dlatego ich wymiana jest ważna ze względów bezpieczeństwa.

Gotowe! Po wykonaniu tych prostych czynności możesz cieszyć się nie tylko czystym i sprawnym rowerem, ale także pokonywaniem tras za którymi na pewno już się stęskniłeś.

Co myślisz o tym poradniku?
Kocham to!
0%
Dobra porada
0%
Ciekawe
0%
Że co?
0%
Nie wiem
0%
Nie pomogło
0%
Komentarze